Cztery zakażenia w województwie, bez nowych zachorowań w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

0

Ministerstwo Zdrowia przekazało w sobotę rano najnowsze dane dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa. W całym kraju potwierdzono 240 nowych przypadków COVID-19 oraz 9 zgonów, których przyczyną był koronawirus.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim nie odnotowano nowych zachorowań. W całym województwie liczba zakażonych wzrosła o 4. COVID-19 zdiagnozowano u dwóch mężczyzn z powiatu strzeleckiego, kobiety z powiatu nyskiego oraz mężczyzny z Opola.

Opolski urząd wojewódzki poinformował wczoraj o czterech przypadkach wyleczenia COVID-19. Koronawirusa pokonała mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i mężczyzna z powiatu krapkowickiego – oboje przebywali w izolatorium Caritas. Z kozielskiego szpitala wypisano starszego mężczyznę z powiatu oleskiego. Listę ozdrowieńców uzupełnia kobieta z powiatu oleskiego, która przebywała na kwarantannie domowej.

Aktualne informacje dotyczące sytuacji w szpitalu przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 48 pacjentów, w tym 46 osób z potwierdzonym zakażeniem, w grupie zakażonych jest jedno dziecko, reszta (2 osoby) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, wśród podejrzanych nie ma dzieci. (stan na sobotę, 23 maja, godz. 11:02).

W izolacji domowej przebywa 30 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 35 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 115 osób. 4 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

Skomentuj