Cztery osiedla wciąż bez propozycji w budżecie obywatelskim. Pozostał tydzień na zgłaszanie zadań

2
Tężnia solankowa na Pogorzelcu jest inwestycją zrealizowaną w ramach budżetu obywatelskiego.

Został ostatni tydzień, aby zgłosić zadanie do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Propozycje wydatków, które zdobędą największe poparcie mieszkańców poszczególnych osiedli, zostaną zrealizowane.

Tym razem do dyspozycji jest ponad 1,7 mln złotych. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zgłosili przez internet tylko 21 zadań. Cztery osiedla – Azoty, Lenartowice, Miejsce Kłodnickie, Sławięcice wciąż pozostają bez propozycji projektów. Zadania można zgłaszać do 30 czerwca, następnie urzędnicy dokonają weryfikacji. Od 1 sierpnia do 30 września 2021 odbędzie się głosowanie na zgłoszone zadania.

– Aby zgłosić swój projekt wystarczy wejść na specjalnie dedykowaną stronę www.budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl. Portal jest bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny. Rejestracja i wypełnienie formularza zajmuje dosłownie kilka minut. W ten sposób każdy z mieszkańców ma szansę, aby wcielić swój pomysł w życie i zmienić najbliższe otoczenie – informuje Piotr Pękala z urzędu miasta.

2 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze. Proszę wszystkie pieniążki przeznaczyć na zrobienie nowej drogi na nowym osiedlu w Kłodnicy by żyło się lepiej.

    • Popieram wypowiedź @Realista.
      Zajmijcie się łataniem dziur, tzw. ubytków w drogach. Będą to sensowniej wydane pieniądze, niż na pierdoły typu tężnie, czy upiększanie podwórek, które i tak są niszczone przez zdziczałą część społeczeństwa.

Skomentuj