środa, 24 kwietnia 2024 03:49

Cztery medale lekkoatletów z MMKS-u Kędzierzyn-Koźle na mistrzostwach makroregionu śląskiego

To był udany weekend dla młodych zawodników z MMKS Kędzierzyn-Koźle, którzy z mistrzostw makroregionu śląskiego wrócili z czterema medalami.

W minioną sobotę, na stadionie "Sprint" w Bielsko-Białej odbyły się zawody najlepszych młodzików w lekkiej atletyce z województwa Śląskiego i Opolskiego. W mistrzostwach wzięło udział 334 zawodników z 49 klubów. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy MMKS, którzy zdobyli cztery medale: dwa złote i dwa brązowe.

Pierwszy złoty medal zdobył Jakub Kapica w biegu na 1000 metrów z przeszkodami. Po 15 minutach na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Harz, który wygrał konkurs skoku wzwyż. Brązowe medale zdobyli Arkadiusz Halek w rzucie dyskiem i Tomasz Harz w wieloskoku. Wszyscy medaliści trenują pod okiem Andrzeja Saczko.