Czterdziestu nowych policjantów na Opolszczyźnie. Dwoje z nich będzie służyć w Kędzierzynie-Koźlu

2

Czterdziestu nowych funkcjonariuszy zasiliło wczoraj szeregi opolskiego garnizonu policji. Nowi funkcjonariusze po przejściu kursu podstawowego wejdą do służby w jednostkach na terenie całego regionu. Dwoje z nich trafi do Kędzierzyna-Koźla.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Czterdziestu nowo przyjętych policjantów odebrało z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu oraz Wojewody Opolskiego akty ślubowania. 64 policjantów otrzymało odznaczenia państwowe oraz resortowe. Wyróżnienia, z okazji Święta Służby Cywilnej, otrzymało także 20 pracowników cywilnych policji. Brązowy Medal za Zasługi dla Policji otrzymała burmistrz Zdzieszowic Sybilla Zimerman.

Specjalne wyróżnienia Wojewody Opolskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji otrzymały także mł.asp. Małgorzata Słaboń z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich – laureatka IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” oraz st. sierż. Marzena Pniewska z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, która ratowała ludzi z pożaru.

Jak można zostać policjantem? Szczegóły TUTAJ.

Nowi policjanci w Kędzierzynie-Koźlu

2 KOMENTARZE

  1. ten pan funkcjonariusz z przodu z wstęgą, potrafi zasłonić trzech z tyłu. Mógłby iść do prewencji i na stadionie z kibolami robić porządek.

Skomentuj