Czołowe zderzenie osobówki i busa na drodze wojewódzkiej nr 408

5

W poniedziałek przed godziną 17 na drodze wojewódzkiej nr 408 doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i busa.

Samochód osobowy marki Audi na kędzierzyńsko-kozielskich rejestracjach czołowo zderzył się z busem ze śląskimi tablicami. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 408 pomiędzy Ortowicami a Kotlarnią.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący busem Iveco 49-latek, mieszkaniec województwa śląskiego, jadąc od Kędzierzyna-Koźla w kierunku Gliwic na łuku drogi oznaczonej linią ciągłą podczas wyprzedzenia doprowadził do zderzenia czołowego z Audi kierowanym przez 64-letniego mieszkańca naszego powiatu. Busem podróżowały cztery osoby, 36-letni pasażer został przewieziony do szpitala – relacjonuje komisarz Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Przez około 1,5 godziny droga była zablokowana, aktualnie (18:35) jest przejezdna. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci.

 

5 KOMENTARZE

  1. To nie pierwszy wypadek na tym odcinku drogi 408. Koleiny w drodze jak rynny na dachu!Kochani drogowcy nie potrafili nawet sfrezować nawierzchni ,a o załataniu dziur to nie wspomnę.Wszystko do czasu aż na tej drodze dojdzie do katastrofy z udziałem chemii z pobliskich zakładów…No ale włodarze w Opolu mają to gdzieś.Przestrzegam wszystkich który będą poruszać tą drogą podczas opadów śniegu lub deszczu.

Skomentuj