Czołg T-34 przed stadionem Kuźniczka. To jedna z głównych atrakcji festynu rodzinnego

7

Już po raz drugi Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy wraz z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle, urzędem miasta, Stowarzyszeniem Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle i Inkubatorem Przedsiębiorczości organizują dwudniowy festyn rodzinny na stadionie Kuźniczka. W tym roku jedną z głównych atrakcji będzie czołg T-34, który w przyszłą sobotę zaparkuje przed stadionem.

Podobnie jak rok temu wydarzenie będzie skierowane do wszystkich mieszkańców miasta. W trakcie dwudniowej zabawy każdy znajdzie coś dla siebie. Impreza rozpocznie się w piątek, 19 maja od piłkarskiego turnieju przedszkolaków o Puchar Prezesa KKPP. Dwie najlepsze drużyny awansują do finału, który rozegrany zostanie dzień później. Przez cały czas trwania rozgrywek najmłodsi będą mogli liczyć na wiele ciekawych atrakcji, m.in. bezpłatne zjeżdżalnie i dmuchańce, watę cukrową, malowanie buziek i inne.

W sobotę (20 maja) już od godziny 9 na dwóch miejskich Orlikach (Pogorzelec i Śródmieście) rywalizować będą drużyny walczące o Superpuchar Miasta. Cztery najlepsze zespoły eliminacji awansują do finałów, które od godziny 14.30 rozgrywane będą na stadionie przy ulicy Grunwaldzkiej.

Wcześniej, o godzinie 11 rozegrany zostanie mecz Opolskiej Ligi Juniorów, w którym Chemik Kędzierzyn-Koźle zmierzy się ze Swornicą Czarnowąsy Opole. O tej samej porze na miejsce przyjedzie jedna z największych atrakcji turnieju.

– Udało nam się zorganizować czołg T-34, który przyjedzie do nas z Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu. Pojazd jest w pełni sprawny, w sobotę od godziny 11 dzieci i dorośli będą mogli do niego zajrzeć – opowiada Piotr Niewadzisz, prezes Chemika Kędzierzyn-Koźle.

Festyn jest jednym z elementów jubileuszu 70-lecia Chemika Kędzierzyn-Koźle, który wypada właśnie w tym roku. Nic więc dziwnego, że to piłka nożna będzie królowała podczas imprezy. O godzinie 15.30 rozegrany zostanie pokazowy mecz skrzatów, godzinę później naprzeciw siebie staną piłkarskie drużyny samorządowców. W meczu Gmina vs Powiat rywalizować będą pracownicy obu urzędów oraz instytucji im podległych.

Na godzinę 17.30 zaplanowano mecz „Bubble Football”, w którym zmierzą się strażacy z OSP w Kłodnicy i Sławięciach.

Przez cały czas trwania festynu najmłodsi będą mogli za darmo skorzystać z rozmaitych atrakcji. Zaplanowano też szereg pokazów i wydarzeń kulturalnych. Na przejażdżkę stalowym rumakiem dzieciaki zabiorą motocykliści z Troopers of Highways Poland, miłośnicy piłki nożnej będą mogli obejrzeć pokaz freestyle w wykonaniu Mistrza Polski Red Bull, a strażacy z OSP Kłodnica będą prowadzić warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Tegorocznej edycji imprezy przyświeca szczytny cel. W trakcie festynu będą zbierane pieniądze na leczenie chorej Małgosi.

Małgosia urodziła się 02.11.2016 r. Jest wcześniakiem z ciąży bliźniaczej. Wszystko było dobrze do czasu….. W 5 tygodniu życia Małgosię zaatakowała bakteria, doszło do silnego zakażenia organizmu, wstrząsu septycznego. Sepsa wyrządziła wiele szkód w organizmie: niewydolność wielonarządową, martwicę dystalnych paliczków 1,2 i 3 palca stopy prawej, niedokrwistość oraz zaburzenie koordynacji ssania i połykania. Stan krytyczny – 2 tygodnie w śpiączce, lekarze nie dawali szans. Ale stał się cud i nagle Małgosi w szybkim tempie zaczęły normować się wszystkie funkcje życiowe. Niestety, doszło do wylewu, powstał krwiak. Małgosia ma powiększone komory mózgowe oraz leukomalacje okołokomorową. Ma wzmożone napięcie mięśniowe, asymetrie i zaburzenie centralnej koordynacji nerwowej. Najsłabsze ma nóżki. Aby się rozwijać prawidłowo i mieć szanse na chodzenie w przyszłości, Małgosia potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz częstych wizyt u specjalistów. Niestety, na NFZ nie mamy co liczyć. Czas oczekiwania na badania to około rok, na rehabilitację około pół roku. Tutaj czas jest bardzo ważny, nie możemy czekać i dlatego wszystkie wizyty, konsultacje i rehabilitacje załatwiamy sami prywatnie, co jest bardzo kosztowne.

7 KOMENTARZE

Skomentuj