Czerwcowe dni miasta w tym roku prawie na pewno się nie odbędą. Powodem oczywiście epidemia

6

Z powodu epidemii koronawirusa niemal na pewno nie odbędą się zaplanowane na czerwiec dni miasta – największa impreza plenerowa w Kędzierzynie-Koźlu.

Dwudniowa impreza z koncertami gwiazd na głównej ulicy miasta i tysiące bawiących się ludzi. Tak w ostatnich latach wyglądały dni miasta w Kędzierzynie-Koźlu. Warto zachować te wspomnienia, bo zaplanowana na czerwiec impreza prawdopodobnie się nie odbędzie. Powód to oczywiście epidemia koronawirusa. Zagrożenie jest coraz większe. Dzisiaj rząd ogłosił ograniczenia w przemieszczaniu się obowiązujące wszystkich Polaków. Nie można uczestniczyć w zgromadzeniach powyżej 2 osób.

– Zostawiliśmy sobie termin do końca marca, aby zadecydować, czy na początku czerwca zrobić dni miasta, ale wygląda na to, że będą one albo całkowicie zawieszone, abo zostaną przełożone na inny termin (…) Teraz najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców – mówi prezydent Sabina Nowosielska, z którą dziś rozmawialiśmy w Studiu KK24.pl.

Wczoraj natomiast prezydent Sabina Nowosielska przesunęła termin Biegu Koziołków. Impreza odbędzie się pod koniec sierpnia. Pozostaje mieć nadzieję, że epidemia nie pokrzyżuje organizacji odbywających się od kilku lat październikowych urodzin miasta w Hali Azoty.

Cały wywiad z prezydent Sabiną Nowosielską:

6 KOMENTARZE

  1. A pytaliśta słoneczka międzymorza, czy tak wolno. Czy tak przystoi. Czy nie będzie kolidować z głównymi wytycznymi KC PIS? Przecięż wybory w majcu muszą być. Tak nakazał wódz. Od majca, do czerwca nie daleko. Czy wirrus już osłabnie w styczności z wodzem?

  2. Niech no tylko koronawirus odda pola to się pisiododatni nie połapią jak szybko poszybują bo to co się wyprawia, ogólna niewiedza wprowadzanie ludzi w błąd i wystawianie na niebezpieczeństwo naszego zdrowia a nawet życia dla „widzi mi się” tego napoleonika to już woła o pomstę do nieba. Nie wierzę, ze tego społeczeństwo nie widzi? nie wierzę!!

Skomentuj