Czapa smogu nad Kędzierzynem-Koźlem. Stan powietrza zły lub bardzo zły. Wydano ostrzeżenie

19

W poniedziałek wieczorem nad Kędzierzynem-Koźlem zawisła mgła i niestety także czapa smogu. Na niemal wszystkich osiedlach stan powietrza pod względem stężenia pyłów zawieszonych jest zły lub bardzo zły.

Do północy we wtorek obowiązuje ostrzeżenie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Przyczyną  są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego. Wysokie stężenie smogu może przyczynić się do negatywnych skutków ubocznych. Seniorzy i dzieci, osoby cierpiące na choroby układu krążenia i oddechowego czy kobiety w ciąży powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz i wietrzenie pomieszczeń, jednak rozważyć powinni to wszyscy – zobacz komunikat.

Jak wynika z danych miejskiego systemu monitoringu, wieczorem na niemal wszystkich osiedlach Kędzierzyna-Koźla stan powietrza określono jako zły lub bardzo zły. Przy ulicy Energetyków stężenie pyłu PM10 wynosi 999 μg/m3, a pyłu PM2.5 926 μg/m3. Na innych osiedlach wartości wahają się od około 100 do ponad 300 μg/m3. Zobacz aktualne dane.

19 KOMENTARZE

  1. Syf totalny, normy przekroczone 1000%!!!!!! Strach z domu wychodzić a jeszcze pozdrawiam biegających wieczorem na świeżym powietrzu??????

  2. To teraz mgła którą się wytworzyła z przyczyn naturalnych czyli różnicy temperatur nazywa się smogiem ? Z tego co mi wiadomo że jak jest ptak wiatru to i smog jest to jak puszczanie bąka w zamkniętym pomieszczeniu .

  3. Ja się pytam, dlaczego ktoś zepsuł dobrze działającą stronę powietrze.kedzierzynkozle.pl?? Obecna strona to jakaś porażka, zero responsywności, jest 8:00 a pokazuje ostatni pomiar z 17:46??? Co to ma być??

  4. No i wydało się! Jeśli nie smrodzi elektrownia, która ma ponoć bardzo dobre filtry, to wiadoma ze smog idzie z holdingu. Czy jeszcze coś jest potrzebne.

  5. Ło matko! Wteście nie widać tego syfiastego miasta benzenowego wstydu. A i wyborców tych co nic nie robią aby was nie truć. Niestety czuć smród na kilometr. Sami jesteście sobie winni. Nienarzekajcie.

  6. wungel we wsi śmierdzi i szkodzi bardziej niż występujący w niewielkim stężeniu raz do roku benzen, taka prawda

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj