Publiczne Przedszkole nr 22 przy ulicy 9 Maja w Kędzierzynie-Koźlu obchodzi okrągłe, 40. urodziny. Z tej okazji na scenie Domu Kultury „Chemik” przedszkolaki wystawiły wspaniałe przedstawienie oparte na Opowieści Wigilijnej, aczkolwiek we własnej, bardzo żywiołowej, nowoczesnej i barwnej aranżacji.

Sala kinowa po brzegi wypełniła się rodzinami małych aktorów. Ci podczas godzinnego przedstawienia dali z siebie wszystko, odgrywając wspaniałe i bardzo różnorodne przedstawienie. Ich wysiłki musiały przynieść efekt – w końcu rozgrzały zimne jak kamień serce skąpca, w którym znów zagościła dobroć i serdeczność. Publiczność była zachwycona, dziękując przedszkolakom długimi brawami. W finale na scenę w deszczu konfetti wjechał urodzinowy tort, a na ręce dyrektor Patrycji Bednarek powędrował bukiet kwiatów.

– Jestem niezwykle wzruszona. Nasi kochani aktorzy poradzili sobie jak profesjonaliści. Wszyscy jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację przedstawienia, naszym dzieciom, rodzicom i personelowi – mówiła dyrektor. – Na peryferiach szczęścia, daleko od gwaru, buduję dom, mały dom. To słowa naszego patrona Czesława Janczarskiego. Od 40 lat przy ulicy 9 Maja budujemy właśnie taki dom, który jest oazą szczęścia dla naszych maluszków – dodała.

W uroczystości wzięli udział wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Wojciech Jagiełło, kierownik wydziału oświaty i wychowania w urzędzie miasta Bożena Jankowska, a także m.in. proboszcz parafii Ducha Świętego Edward Bogaczewicz i dyrektorzy wielu placówek oświatowych z terenu miasta.

 

 

 

 

 

Skomentuj