Coraz lepsza segregacja, ale też coraz wyższe koszty. Brygida Kolenda-Łabuś, przewodnicząca Czystego Regionu, gościem Studia KK24.pl

27

Międzygminny Związek Czysty Region poprzez swoją spółkę zakończył inwestycję na składowisku odpadów w Sławięcicach, gdzie uruchomiono nowoczesną linię optycznej segregacji odpadów – więcej. Coraz lepiej śmieci segregują też sami mieszkańcy. Wyższy poziom odzysku surowców wtórnych to większe przychody dla związku, niestety, są one niwelowane przez rosnące koszty, przede wszystkim związane z zakupem paliw i energii. Nie ma więc szans na obniżenie stawek dla mieszkańców, przeciwnie, prawdopodobnie będą one rosły. W Studiu KK24.pl rozmawiamy z Brygidą Kolendą-Łabuś, przewodniczącą zarządu związku:

Zobacz też relację z otwarcia nowej instalacji:

27 KOMENTARZE

 1. A ciężki sprzęt tzn. śmieciarki znajdują się w CENTRUM MIASTA , koło szkoły podstawowej utrudniając życie wszystkim mieszkańcom wokół , nie mówiąc już o spalinach. Baza takiego sprzętu powinna znajdować się na obrzeżach miasta!!!!!! Może tym też powinien zainteresować się Zarząd!!!!

 2. Czy to ta pani która przespała 4 lata w ławach poselskich nie zabierając ani razu głosu ! Teraz ma cieplutką posadkę w Czystym Regionie.

  • KŁAMSTWO i manipulacja. FAKE NEWS, nie bronię a wyjaśniam KŁAMSTWA

   W 7 kadencji Pani poseł zabierała głos na mównicy.

   Udział w głosowaniach ze wskaźnikiem 93%, twój idol Jarosław Kaczyński z PiS brał udział w 87% głosowań.

   Wystąpienia na posiedzeniach Sejmu
   Brygida 55
   Jarosław 51

   Interpelacje, zapytania, pytania w sprawach bieżących, oświadczenia
   Brygida 78
   Jarosław – brak aktywności

   Przynależność do komisji i podkomisji
   Brygida kilkanaście
   Jarosław JEDNA !!!!!

   Przynależność do stałych delegacji parlamentarnych i grup bilateralnych
   Brygida 5
   Jarosław – brak aktywności

   Przynależność do zespołów parlamentarnych
   Brygida 12
   Jarosław 2

   Brygida zawód prawnik
   Jarosław zawód poseł

   KURTYNA !!!! SZYBKO KURTYNA!!!!Interpelacje, zapytania, pytania w sprawach bieżących, oświadczenia

 3. By nie podwyższać opłat mieszkańcom proponuje zminimalizować zatrudnienie biurowca czystego regionu czy zrobić tam czystkę oraz tym co zostaną obniżyć pensyjki. Poza tym dlaczego my mamy ponosić koszta za inne gminy. To znaczy mają taką sama opłatę np. Zawadzkie jak my z KK a droga śmieciarki jest dużo dłuższa stamtąd niż tu na miejscu.

   • Nie chrzań gościu bzdur. Ja o krowie ty o rowie niby podobnie ale nie to samo. Matołek nawet podpisać się nie potrafi (eerer) chyba nie wie w czym te wymienione media płyną i skąd i dokąd. A śmieci rurami po i z mieście/ta jeszcze nie są transportowane do sortowni… Ile kilometrów śmieciarka z K-K na wysypisko pokonuje a ile z ościennych powiatów ? Więc skończ waść i wstydu oszczędź.

 4. Proszę obniżyć cenę dla zabudowy jednorodzinnej-odbieracie plastiki raz na miesiąc, papier i szkło co dwa miesiące, my mieszkańcy segregujemy je za/ dla was nic z tego nie mając, dodatkowo każdy wyświadcza wam usługę magazynowania tych odpadów- ktoś wybudował garaż,budynek gospodarczy,piwnice na użytek własny a nie jako magazyn dla czystego regionu !!!!!

 5. Może ktoś powiedzieć z czego pani prezes taka zadowolona? Jaki jest stan biurokratów, pierdzistolkow na nikomu niepotrzebnych stanowiskach i ich uposażenie za nic nie robienie. Kidy kierowcy, a przede wszystkim pracownicy na śmieciarkach zaczną godnie zarabiać za swą ciężką pracę.

 6. podwyżki muszą być ponieważ podjeżdżają 4 ciężarówki dziennie a nie jak kiedyś jedna co dwa dni. Zresztą waciki też podrożały….

 7. Kierowca się wygadał że firma na skraju banktructwa, brawo Miasto, inne firmy trzepią kasę na śmieciach, a spółka miejska pada. Media milczą, a wybory tuż tuż, ale będzie wstyd.

 8. Nie chcę nic mówić 😕 Ale gospoda śmieciowa w miasteczku NIEmożliwości cósik jest jakby PO-doba, a kto wie czy nie analogiczna do Warszawy.🤔
  Bo tam ekipa prezydenta KRETYNA Trzaskowskiego kręci jakieś wałki i lody na ogromną skalę 🙄
  Nawet zapuszkowano wstępnie jakichś wybitnych ministrów i polityków z rządu PeŁo Donalda Tuska 😆

  PO-dobieństwo miasteczka NIEmożliwości z Warszawą, jest takie, że u nas też coraz bardziej podnosi się opłaty mieszkańcom za wywóz śmieci. 😁
  Ale jednocześnie miasteczko NIEmożliwości jest CORAZ brudniejsze, że o czyszczeniu chodników ze śniegu nie wspomnę😳

  A również niedawna szefowa tej firmy od śmieci w miasteczku NIEmożliwości, też była wybitną polityczką Platformy anty Obywatelskiej😆

  Dlatego nie chcę nic mówić czy cokolwiek sugerować🧐, ale podobieństwo obydwu tych zaśmieconych i zasyfionych metropolii (w tym miasteczka NIEmożliwości) 🥳 ….. – jakby wyraźnie zdaje się wskazywać pewne PO-dobieństwa 🧐

  Czyżby w miasteczku NIEmożliwości również 🤔 ……..?!😉 coś jest na rzeczy???? …?! 😎

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj