Co zrobić z choinką po świętach? Podpowiadamy, jak legalnie pozbyć się drzewek

2

Święta, święta i po świętach. Tradycyjnie choinkę trzymamy w domach do Trzech Króli. Jednak już od kilku dni kontenery na śmieci zostają obstawione dziesiątkami drzewek.

Osoby, które posiadają ogródek, mogą spróbować dać drzewku drugie życie, zasadzając je – o ile roślina była w donicy. Taki sposób jest ekologiczny i przyjazny środowisku.

Ci, którzy w mieszkaniu mieli choinkę ciętą, mogą przekazać ją Czystemu Regionowi. Drzewka są jednak traktowane jako specjalny rodzaj odpadów i zostają odbierane podczas zbiórek akcyjnych.

– Choinki odbierane będą na mobilnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zgodnie z harmonogramem zbiórek akcyjnych – dla zabudowań wielorodzinnych raz w miesiącu, a dla domów jednorodzinnych raz na kwartał. Dostarczone drzewka świąteczne muszą być pozbawione ziemi i doniczki. Pocięte gałęzie drzewek można również wyrzucić do brązowego pojemnika na odpady BIO – informuje Anna Piróg z Czystego Regionu.

2 KOMENTARZE

  1. Zacznijcie w końcu wywozić częściej te odpady wielkogabarytowe, bo przy śmietnikach pod blokami to wygląda jak jakieś slumsy. Graty się poniewierają wszędzie dookoła. Co chwilę podwyżki opłat a syf coraz większy. Kiedyś to było nie do pomyślenia. Do realiów te nowe harmonogramy wywozu dostosujcie. Po około 100 rodzin w blokach mieszka a raz na miesiąc wywóz gratów. I co chwilę remonty, bo się ktoś nowy wprowadza.

  2. A zimą 1 raz w miesiącu wywożą kubeł bio. Zaczynam jeść obierki z ziemniaków i skórki z mandarynek i bananów.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj