Co z dodatkowymi miejscami w żłobkach? Urząd miasta zapewnia: powstaną

1
Żłobek nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. To tu po remoncie powstaną dodatkowe miejsca.

W marcu zeszłego roku urząd miasta w Kędzierzynie-Koźlu poinformował o przystąpieniu do  rządowego programu Maluch Plus i tworzeniu nowych miejsc dla dzieci w żłobkach. Rodzice, którzy w ostatnim czasie kontaktowali się z naszą redakcją, sygnalizują jednak, że wciąż nie są one dostępne.

Od lat w Kędzierzynie-Koźlu rodzice najmłodszych dzieci przeżywają nerwówkę – miejsc w żłobkach jest mniej niż chętnych, aby z nich skorzystać. Niektórzy zostają więc odesłani z kwitkiem. Zostają placówki prywatne i opiekunki, a to wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami.

Sytuację w dużej mierze poprawić miało przystąpienie gminy do programu Maluch Plus i utworzenie dodatkowych 50 miejsc w żłobkach, co miało nastąpić pod koniec zeszłego roku. Jak jednak słyszymy od rodziców, wciąż nie są one dostępne.

– Wraz z kilkoma matkami dopytujemy w wydziale oświaty o te miejsca, ale tam ciągle nic nie wiedzą. Zbywają hasłami, że może za miesiąc, może za dwa – twierdzi pani Karolina, która w tej sprawie skontaktowała się z redakcją KK24.pl

O dodatkowe miejsca żłobkowe zapytaliśmy Jarosława Jurkowskiego z urzędu miasta. Zapowiedzi ciągle są aktualne. Sprawa rozbija się jednak o remont.

– Przedłużył się remont Żłobka nr 3 na Pogorzelcu, gdzie trwa zagospodarowywanie pomieszczeń po „Promyczku” i dostosowywanie ich pod małe dzieci. To właśnie tam powstaną miejsca żłobkowe w ramach programu Maluch Plus – przekazał Jarosław Jurkowski.

1 KOMENTARZ

Skomentuj