Co robić, jeśli izolacja Twojego magazynu jest niewystarczająca?

1
Businessman manager using tablet check and control for workers with Modern Trade warehouse logistics. Industry 5.0 concept

Produkty i materiały przechowywane w magazynach oraz halach wymagają właściwych warunków. Nieodpowiednie środowisko otoczenia może powodować korozję infrastruktury logistycznej, ale również uszkodzenie asortymentu. Jednym z głównych zagrożeń w tym obszarze jest wilgoć. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak skutecznie zabezpieczyć przestrzeń składowania.

Jakość zaczyna się w magazynie

Warto podkreślić, że przydatność danego produktu do użycia, zależy między innymi od adekwatnych okoliczności gromadzenia. Na kondycję asortymentu ma wpływ temperatura, a także światło, powietrze oraz wilgotność.

Zbyt duża skala wilgotności przyczynia się do zmian wizualnych produktów, ale również rozwoju wszelkiego rodzaju pleśni i drobnoustrojów. Konsekwencją tak niesprzyjającego środowiska są straty finansowe, a nawet zagrożenie zdrowia pracowników. Jak tego uniknąć?

Źródło wilgoci

Fundamentem suchego otoczenia magazynu jest skuteczna izolacja przeciwwilgociowa. Niezawodna mieszanka zabezpiecza dany obiekt przed negatywnym wpływem wody opadowej, a także wilgoci przenikającej z poziomu gruntu.

Jednak nie wszystkie składy zostały wyposażone w efektywną asekurację. Co więcej, niektóre materiały mogą powodować samoczynne wydzielanie wilgoci. Jak sobie z tym radzić?

Starcie z wilgocią

Funkcjonalnym środkiem w walce z nadmierną wilgocią jest osuszanie. To szczególnie wydajne rozwiązanie, zwłaszcza w sektorach wykorzystujących metalowe surowce i segmenty.

Jest to spowodowane faktem, że wilgoć inicjuje bardzo destrukcyjne procesy utleniania. Metalowe ogniwa zaczynają rdzewieć, tracąc atrakcyjny wygląd, a przede wszystkim swoje właściwości. W rezultacie, uszkodzony element nie może być dłużej stosowany do celów konstrukcyjnych.

W tym miejscu warto zaakcentować przewagę metody osuszania nad systemem ogrzewania, który nie zawsze może być zamontowany w magazynie. Co więcej, osuszanie optymalizuje koszty pracy oraz wykazuje sporą elastyczność działania. Zaawansowane osuszacze użytkowane są w przemyśle spożywczym, sektorze elektronicznym i chemicznym, a także branży motoryzacyjnej.

Wynajem rezultatów

Aby osuszanie przyniosło oczekiwany efekt, konieczne jest sięgnięcie po specjalistyczny i sprawdzony sprzęt. To jednak nie musi oznaczać zakupu drogiego przyrządu, który znacząco nadwyręży budżet przedsiębiorstwa.

Na rynku funkcjonują wyspecjalizowane firmy, które świadczą usługi wypożyczania niezbędnego ekwipunku- w tym również osuszacz powietrza. Wynajem Boels jest doskonałym przykładem na osiągnięcie pożądanych rezultatów bez konieczności kosztownych inwestycji. Taka strategia przynosi wiele korzyści operacyjnych.

Pierwszym benefitem jest dopasowanie danego przyboru do konkretnej sytuacji oraz specyfiki branży. W ten sposób podmiot wynajmujący ma pewność, że urządzenie sprawdzi się w konkretnym środowisku pracy. Doświadczeni usługodawcy zapewniają także stałe doradztwo swoich konsultantów, którzy pomagają w optymalnym wyborze aparatu.

Wynajem osuszacza lub innego instrumentu jest idealną opcją, gdy zakład boryka się z okresowym wyzwaniem. Wówczas urządzenie generuje wydatki wyłącznie wtedy, gdy jest użytkowane, co również poprawia rentowność firmy.

Materiał partnera

1 KOMENTARZ

  1. Tak,tak!!!Ceny wynajmu są takie że w zależności od urządzenia już po miesiącu góra trzech mógłbyś być właścicielem gdybyś od razu kupił sobie taki osuszacz.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj