Co należy zrobić, aby kupić węgiel w preferencyjnej cenie? Poradnik dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla

7

Do tej pory do Urzędu Miasta wpłynęło ponad 300 wniosków gospodarstw domowych z terenu Kędzierzyna-Koźla o wydanie zaświadczenia potwierdzającego uprawnienia do preferencyjnego zakupu węgla. Do mieszkańców trafi on za pośrednictwem spółki SAM-BUD-ROL z Gogolina, z którą gmina podpisała porozumienie, zawierające zapewnienie iż cena tego paliwa stałego wyniesie nie więcej niż 2 tysiące złotych brutto za tonę, a do dystrybucji zostaną zaangażowani jako podwykonawcy również przedsiębiorcy prowadzący składy węglowe w naszym mieście.

Zainteresowani mieszkańcy w pierwszym kroku muszą otrzymać zaświadczenie, że są uprawnieni do zakupu takiego węgla. Wniosek o jego wydanie można składać pisemnie pocztą, mailem lub osobiście w kozielskim magistracie. Informacji dodatkowych udziela Kierownik Wydziału Działalności Gospodarczej (pok. nr 137), tel.77 40 50 339, e-mail: [email protected]. Odpowiedni druk można pobrać za pośrednictwem strony: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1512/23814/informacja-o-zakupie-preferencyjnym-wegla-kamiennego-przez-gospodarstwa-domowe-z-terenu-kedzierzyna-kozla.

Drugim krokiem jest zgłoszeniem się do firmy SAM-BUD-ROL, która przyjmuje od mieszkańców drogą elektroniczną, telefonicznie lub pisemną zamówienia określające rodzaj węgla (orzech, ekogorszek, groszek), sposób transportu (odbiór własny lub zlecony) oraz tonaż. Wzór zamówienia oraz dokładną instrukcję postępowania można znaleźć na stronie: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1512/23893/informacja-o-sposobie-realizacji-preferencyjnej-sprzedazy-wegla-kamiennego-uprawnionym-gospodarstwom-domowym-z-terenu-kedzierzyna-kozla.

Przypominamy, że spółka SAM-BUD-ROL  z Gogolina  jest podmiotem prowadzącym sprzedaż paliwa w preferencyjnej cenie na terenie gminy Kędzierzyn-Koźle ponieważ jako pierwsza zgłosiła wolę przystąpienia do realizacji tego zadania,  a obowiązująca ustawa przewiduje jego powierzenie tylko  podmiotowi który pierwszy o to wystąpił. Zainteresowanie prowadzeniem preferencyjnej sprzedaży były również dwie inne firmy: Usługi Transportowe Handel Import-Eksport Arnold Hall z Landzmierza (posiadająca własny skład na terenie Kędzierzyna-Koźla), która złożyła zgłoszenie jako druga oraz X-Comfort Mateusz Dymski z Bydgoszczy. Informację na ten temat można znaleźć na stronie: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1512/23837/informacja-o-zgloszeniach-przez-posredniczace-podmioty-weglowe-woli-przystapienia-do-zakupu-wegla-z-przeznaczeniem-dla-gospodarstw-domowych-z-terenu-kedzierzyna-kozla.

7 KOMENTARZE

    • Głupio gadasz. Co to ma do rzeczy ile podatku płaci. Każda firma miała taką samą szansę. Widocznie nasze lokalne średnio były zainteresowane.

    • Przez całe lata mieliśmy najdroższy węgiel w całym województwie, wiem bo kupowałem w Strzelcach, Gogolinie czy w Sierakowicach i uważam że bardzo dobrze że miasto przytarł nosa lokalnym oszustom węglowym.

    • Sznycel, wskaż jedno kłamstwo. Nie wszyscy są jak PiS. Gdyby się zgłosiła firma ze Szczecina i spełniała warunki ustawy uchwalonej przez debili z rządu, to ona dystrybuowała by węgiel. Wyborcy PiS, to dzięki wam ludzie nie mają węgla. Jak wam tyłki zmarzna, przestaniecie tak euforycznie popierać tych głupków.

      • Czyli to jest recepta na wygraną w wyborach – żeby ludziom było tak źle że wybiorą Kaczora Donalda. I tak jest lepiej niż za czasów PO. Jak nie masz nic do roboty w UM Nowosielskiej to wyłącz komputer i idź sprawdzić żarówki w światełkach na choinę.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj