Co najczęściej czytają mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla? Liderami Krawczyk, Głowińska i Szczygieł

2

Co podczas kolejnego roku pandemii najchętniej czytali mieszkańcy naszego miasta? Po jakie pozycje literackie sięgali w 2021 roku? Jak się okazuje, najbardziej poczytną była seria „Uśmiech losu” Agnieszki Krawczyk. 

Pandemia zbliżyła nas do książek, statystyki pokazują, że czytamy więcej niż przed jej wybuchem. Sprawdziliśmy, po jaką literaturę najczęściej sięgali mieszkańcy naszego miasta.

W dziale literatura piękna największą popularnością cieszyła się bestsellerowa seria „Uśmiech losu” składająca się trzech tomików: „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą”, „Dobre uczynki”, „Szczęście na wyciągnięcie ręki”. To opowieść o domu, który daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że nie czujemy się samotni. To również historia przyjaźni na dobre i złe oraz miłości przychodzącej w najbardziej niespodziewanych momentach. To klimatyczna opowieści o sile uczuć i potrzebie bycia razem, by wraz z bohaterami uwierzyć, że uśmiech losu zależy w dużej mierze od nas.

Drugą pozycją najczęściej czytaną przez naszych mieszkańców jest seria o Joannie Chyłce, której autorem jest Remigiusz Mróz. To cykl trzynastu powieści kryminalno-prawniczych. W swoje książki autor sprytnie wplata elementy thrillera i powieści sensacyjnej, gwarantując czytelnikom spore emocje.

Na trzecim miejscu znalazła się Delia Owens z książką „Gdzie śpiewają raki”. To wzruszająca historia o dojrzewaniu i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury.

Jeśli chodzi o literaturę dla dzieci, bezkonkurencyjna okazała się seria „Kicia kocia” Anity Głowińskiej. W tym najchętniej czytane są dwie pozycje: „Kicia kocia u dentysty” i „Kicia kocia gra w piłkę”. Na drugim miejscu „Basia” Zofii Staneckiej, a na trzecim Martin Widmark z serią „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Z książek najchętniej czytanych z innych działów okazała się pozycja Mariusza Szczygła „Osobisty przewodnik po Pradze” i Natalii de Barbaro „Czuła przewodniczka”, trzecią najchętniej czytaną książką była Małgorzata Czyńska z książką „Łempicka. Triumf życia”.

2 KOMENTARZE

  1. Czyli same ckliwe bzdety(oprócz Kici Koci?) Nic ambitnego ?‍♀️. A może tak Orwela czy coś w tym typie, to by się może ludzie trochę obudzili? Bo jak na razie to śpią?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj