Co dalej ze „Studnią Otwarta Kultura”? Aktywna młodzież działa teraz w murach biblioteki

2

Ten klub miał być idealnym miejscem dla młodych ludzi z naszego miasta. Mogli się tam spotykać, posiedzieć w wygodnych boksach, poczytać książki, zagrać w gry planszowe lub po prostu posłuchać dobrej muzyki. Niestety „Studnia Otwarta Kultura” nie ma już swojej siedziby w dawnym pubie przy ulicy Józefa Poniatowskiego. 

„Studnia Otwarta Kultura” jako oddział Miejskiej Biblioteki Publicznej miała być idealnym miejscem spotkań, gdzie można było nie tylko napić się herbaty i kawy oraz porozmawiać ze znajomymi. W klubie młodzież mogła poczytać książki, czasopisma, zagrać w gry planszowe, czy porywalizować, grając na konsoli. Ten oddział miał służyć rozwijaniu pasji młodzieży, organizacji warsztatów, spotkań z ciekawymi ludźmi, wystaw, różnego rodzaju wydarzeń czy turniejów.

Niestety od roku młodzież nie spotyka się już w lokalu na ulicy Józefa Poniatowskiego, dawnym klubie „Studnia”.

Od stycznia 2021 roku rzeczywiście to pomieszczenie zostało wycofane. Pandemia znacznie się do tego przyczyniła, musieliśmy wówczas zamknąć lokal, próby powrotu do normalnego funkcjonowania się nie udawały. Koszty utrzymania były dość wysokie, do tego dochodziła ochrona, bo zależało nam , aby młodzież mogła bezpiecznie tam przebywać. Jak próbowaliśmy otwierać, to przychodziła raptem jedna, dwie osoby. Wszystko to się skumulowało i niestety w zeszłym roku musieliśmy podjąć decyzję o zamknięciu lokalu – mówi Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Mimo, że działania młodzieży nie odbywają się już w „Studni”, to jednak nie oznacza, że młodzi ludzie z naszego miasta zrezygnowali z aktywności. Obecnie nadal działają w bibliotece na kozielskim rynku oraz w filii nr 5 na ulicy Damrota.

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko zaczyna się tam gdzie jest pasja… Granie w planszówki w naszym mieście ma się dobrze, ba nawet bardzo dobrze. Dlaczego więc „Studnia” umiera? Pomimo tak dużego zainteresowania młodzieży, renesansu planszówek i ogólnie gier bez prądu? Lokal był pusty, ludzie nie przychodzili, nie było zainteresowania. Co za bzdury!!! Przekażcie to miejsce ludziom którzy mają pasję i zobaczymy czy będzie puste. Ale nie, wy wolicie kłody pod nogi, beton w perspektywie i totalny brak elastyczności…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj