Co dalej z zabytkową kamienicą przy Piastowskiej? Trzy przetargi zakończyły się fiaskiem

18

Decyzję o dalszym losie budynku, w którym jeszcze kilka lat temu mieściła się filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w ciągu najbliższych kilku tygodni ma podjąć zarząd województwa opolskiego.

Przez długie lata w zabytkowej kamienicy mieściła się filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. W 2017 roku podjęto jednak decyzję o jej przeniesieniu do pobliskiego budynku, w którym swoją siedzibę ma Zespół Szkół Medycznych. Budynek opustoszał, a dwa lata później zarząd województwa opolskiego podjął decyzję o jego sprzedaży.

Początkowo cena wywoławcza nieruchomości wpisanej do gminnej ewidencji zabytków została określona na niespełna 1,3 miliona złotych. W pierwszym przetargu nie zgłosił się jednak żaden oferent zainteresowany jej przejęciem, w kolejnym cena została obniżona do 990 tysięcy złotych. W drugim, jak i trzecim przetargu również nie udało się znaleźć chętnego na zakup kamienicy.

Co dalej z gmachem byłej biblioteki? Jak poinformowała nas Violetta Ruszczewska z urzędu marszałkowskiego, decyzję w tej sprawie zarząd województwa ma podjąć w najbliższych tygodniach.

18 KOMENTARZE

  1. Trzeba wystawic budynek na Allegro, moze kupi jakis biznesmen z Zjednoczonej Europy albo z USA, oni lubia sprowadzac do siebie zamki ,palace,zabytkowe budowle- cegla po cegle!!

  2. Tu już jeden zauważył ten problem. Mieszkania. Ile takich miejsc jest na terenie tzw. koziołkowa.
    Była jednostka wojskowa, ten budynek – bohater artykułu, pusty – zarośnięty plac po tartaku czy straszące ruiny po spółdzielni inwalidów Braila. Lecz władzunia ze starostwa tylko się wychwala czego nie dokonali. Podobnie jest z szlachetką w UM. Tylko głupi uśmieszek w mediach czy przecinanie wstęg. Jednym słowem mają ludzi za nic. Oraz na stołkach siedzą tylko dla pieniędzy i jakiejś swojej fałszywej ambicji.

  3. To może jednak mieszkania? Duże przestronne pomieszczenia łatwo podzielić i zaadoptować, dobry projektant zrobi super adaptacje za niewielkie pieniądze, a chętni do zamieszkania w pięknie odnowionej kamienicy na pewno nie zabraknie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj