Co dalej z kozielskim Tesco i jego pracownikami? Ważna deklaracja nowego właściciela

1

Sieć marketów Netto Polska przygotowuje się do przejęcia 301 sklepów należących do brytyjskiej grupy Tesco. W ramach transakcji właściciela zmieni również hipermarket znajdujący się przy ulicy Głubczyckiej w Koźlu. Nowy właściciel zapowiada podtrzymanie zatrudnienia wśród obecnej załogi hipermarketu. Zmiana szyldu kozielskiej placówki nastąpi w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

O przejęciu wszystkich marketów brytyjskiej sieci Tesco przez polski oddział Netto informowaliśmy w połowie czerwca. W ramach transakcji właściciela zmieni aż 301 obiektów działających obecnie pod szyldem Tesco. Zwróciliśmy się z zapytaniem do władz Netto Polska o termin przemianowania hipermarketu przy ulicy Głubczyckiej. Na to trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, najprawdopodobniej zmiana dokona się w 2021 roku.

– Obecnie czekamy na decyzję urzędów antymonopolowych i akceptację umowy dotyczącej przejęcia placówek Tesco. Spodziewamy się, że stanie się to w czwartym kwartale 2020 r. Kiedy to nastąpi, wszystkie sklepy przejdą rebranding i zaczną funkcjonować zgodnie z naszą koncepcją 3.0. Zakładamy, że stanie się to nie później niż 1,5 roku po sfinalizowaniu umowy. Szczegółowy plan dla każdego z przejętych sklepów opracujemy w ciągu najbliższych kilku miesięcy – poinformował naszą redakcję Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Dużą niewiadomą związaną ze zmianą właściciela sklepów jest los ich załogi. Zwróciliśmy się z zapytaniem o plany dotyczące osób obecnie zatrudnionych w kozielskim markecie. Odpowiedź nowego właściciela może napawać optymizmem.

– Naszą ambicją jest integracja pracowników obu organizacji i rozwój największych talentów. Dlatego wszyscy pracownicy Tesco Polska, pracujący w 301 sklepach, centrach dystrybucji i zespole centrali przeniosą swoje dotychczasowe role do Salling Group – poinformował Janusz Stroka.

Wartość całej transakcji zakupu 301 sklepów opiewa na 819 milionów złotych.

1 KOMENTARZ

Skomentuj