Co dalej z kozielską wyspą? Konferencja z udziałem ekspertów w „Budowlance”

1

Eksperci techniki budowlanej, nauczyciele akademiccy, specjaliści z zakresu architektury wezmą udział w konferencji naukowej organizowanej w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Jej tematem będzie przyszłość budownictwa w powiecie i kraju.

To dobra okazja do tego, by uczniowie i nauczyciele wspólnie zastanowili się, jakie lata czekają ten kierunek nauczania. Szkoła z Koźla, która jest organizatorem konferencji od lat stawia na innowacyjne podejście do nauki oraz wysoki poziom kształcenia młodych budowniczych. Nie bez powodu nazywana jest „popularną budowlanką”, w końcu jej szeregi opuściło m.in. wielu późniejszych architektów, świetnie radzących sobie w zawodzie.

Placówka ściśle współpracuje z Politechniką Opolską oraz Politechniką Śląską, dzięki temu konferencja będzie świetną okazją nie tylko do posłuchania interesujących wykładów naukowych, ale też zapoznania się z ofertą szkół wyższych.

Sporo będzie o możliwościach badawczych, konstrukcjach „prawie idealnych”, nowoczesnych kompozytach w budownictwie, czy np. rewitalizacji wyspy w Koźlu.

Konferencja rozpocznie się 2 marca (środa) o godz. 11.30 w auli Zespołu Szkół nr 1. Wstęp jest wolny.

PROGRAM WYDARZENIA 

Patronat nad konferencją sprawuje starosta powiatu.

Źródło: starostwo powiatowe.

1 KOMENTARZ

  1. masakra, koncepcje rozwoju miasta opierają się na założeniu że mieszkają tu tylko starzy ludzie. Ogłośmy Koźle jednym wielkim altesheimem………

Skomentuj