Cmentarze będą zamknięte przez 3 dni! Także 1 listopada. Premier Morawiecki ogłosił decyzję

31

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał informację dotyczącą zamknięcia cmentarzy.

– Musimy planować dłużej niż na kilka dni, myśleć o tym, co za miesiąc i kilka miesięcy, jak spędzimy święta Bożego Narodzenia. Niestety, liczba zarażeń cały czas rośnie, dlatego musimy działać w sposób zdecydowany, aby przerwać transmisję wirusa – powiedział na wstępie Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki powiedział, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, jak dzień poprzedzający i następny, cmentarze będą zamknięte.

– Nie chcemy dopuścić do tego, aby przed cmentarzami i wokół nich gromadziło się duża liczba osób – mówił Morawiecki.

Podzielił się też tym, co powiedział mu jeden z lekarzy.

– To brutalna refleksja, że osoby, które pójdą na cmentarz, same za 2-3 tygodnie będą na nich leżeć – przestrzegł. – Tradycja jest mniej ważna niż życie. Dlatego proszę powstrzymać się przed wyjazdami za miasta, ponieważ cmentarze będą zamknięte. Groby będzie można odwiedzić później.

31 KOMENTARZE

 1. Tak szczerze, to smutne, że utarło się w społeczeństwie pamiętanie o zmarłych bliskich tylko odświętnie, na pokaz.. Każdy inny dzień też jest dobrym dniem na pójście na cmentarz i odświeżenie nagrobków…

 2. Na początku swojego wystąpienia MM powiedział że popełnili mnóstwo błędów !!!!! To ja mam pytanie : za co miesiąc temu w MZ wypłacili sobie premie po 20-30 tysi ???? może teraz powinni oddać? jeden niechaj nie oddaje – to ich rzecznik, jak on musi się starać, żeby te jego kłamstwa trafiły pod sufity ich wyznawców….

 3. A manifestować nieogarnięte i niesprytne mogą?Q…co za kraj ?Masakra -tysiące demonstrantów na ulicach i policja nawet mandatów nie daje,bo nie ma rozkazu.A zakaz zgromadzeń jest .Co tu się dzieje w tym kraju???
  Nigdy tak źle tu jeszcze nie było i wszystko z powodu nadmuchanego balona o nazwie Covid.
  Dajcie już spokój sobie.

 4. A pomyślał o tych sprzedawcach którzy już zrobili zapasy kwiatów i zniczy w hurtowniach w tym tygodniu? A pomyślał o tych którzy już wyjechali i jadą na drugi koniec polski aby odwiedzić groby bliskich. To jakaś banda która po omacku błądzi we mgle. Ten rząd robi się coraz bardziej żałosny i nieudolny. Kpią sobie z ludzi, robią zakazy a założę się że prezes odwiedzi grób matki i brata (ale to pewnie będzie tłumaczone, że jak był sam to nie ma zagrożenia). Kpina i żenada.

 5. Prezes pojedzie w nocy,bo oni wszyscy wszystko robią w nocy,jak tak można było zrobić żeby nie poinformować ludzi o tym że sobota też będę zamknięta,czy prezes pomyślał o tych ludziach co sprzedają kwiaty i znicze,i tych którzy pracują po południu oni nic nie wiedzą.

 6. Czy 1.11 Jego ból będzie większy???
  Czy 1.11 On będzie mógł wjechać pojazdem uprzywilejowanym na teren cmentarza???
  .
  .
  Czy Kazik już komponuje nowy przebój ??

 7. Ten koźlak po wyżej to chyba kobiet nie lubi ??? To są nasze żony i córki !!!!!
  Obrażaj swoich ministrantów !!!!!!!!!
  A gorzej już było , w latach 40
  ( okupacja) !!!!!!! Lata 80 ( stan wojenny) … ale co ty k…. a wiesz ?!!!

  • Nie lubi głupich kobiet,mądre po mieście nie spacerują.A już szczególnie teraz.Jestem całym sercem po ich stronie jeżeli chodzi o aborcję.Ale nie popieram manifestu.Tam kobiet raczej mało jest.Idą tylko te zagorzałe i tępe feministki co to myślą że wszystko same umieją zrobić bez facetów, albo kilkunastoletnie dzieciaki co nawet nie wiedzą po co tam ida.Ważne że jest lans na Facebooku.A włodarze miasta jeszcze dają im przykład.Miasto możliwości w końcu

   • Powstanie warszawskie też nie powinno wybuchnąć, bo nie było szans na zwycięstwo. A jednak było inaczej.
    Tak się dzieje, kiedy naród ma dość.
    Wyraża swoje niezadowolenie, bez względu na straty jakie mogą wystąpić.
    Zakonotuj to sobie koźlaczku i nie rezonuj.

    • „Powstanie warszawskie też nie powinno wybuchnąć, bo nie było szans na zwycięstwo. A jednak było inaczej.
     Tak się dzieje, kiedy naród ma dość.”
     Idioto Armia Krajowa to była część armii polskiej z rządem Polskim w Londynie.
     W każdej armii jest dyscyplina i wykonuje się na rozkaz dowództwa i nie ma miejsca na widzimisię. Powstanie Warszawskie wybuchło na rozkaz dowództwa AK w Warszawie.
     Aha, Powstanie Warszawskie miało szansę na zwycięstwo, lecz „sojusznik” z politycznych powodów nie dopuścił do tego zwycięstwa.
     Nie porównuj ówczesnej sytuacji polaków do współczesnych czasów.
     Nie manipuluj lub twoja edukacja jest więcej niż powierzchowna.

 8. W dniach 31.10-2.11 cmentarze będą zamknięte
  * nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych
  czyli można iść bo czynności z nimi związane to odwiedzanie grobów 1 listopada

  Dzień Wszystkich Świętych, zgodnie z doktryną katolicką, jest uroczystością nakazaną. Oznacza to, że na osobach wierzących spoczywa wtedy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. 1 listopada katolicy muszą wziąć udział w liturgii – inaczej traktowane jest to jako grzech, z którego trzeba się wyspowiadać

Skomentuj