W niedzielę mieszkańcy ruszyli na cmentarz „Kuźniczka”. Przy bramie pojawili się policjanci

16

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi w ostatnich dniach przez rząd, w niedzielę około godziny 14 przez jakiś czas nie było możliwości wejścia na największy cmentarz w Kędzierzynie-Koźlu. Na jego terenie przebywało zbyt wiele osób.

Słoneczna pogoda i zbliżające się święta wielkanocne spowodowały, że wiele osób postanowiło odwiedzić na cmentarzu swoich bliskich. Około godz. 14 na Kuźniczce zrobiło się na tyle tłoczno, że przy bramie pojawiła się policja. Przez pewien czas nikogo nie wpuszczano. Mieszkańcy byli proszeni o powrót do domów.

Przyjechałam autobusem, aby zapalić znicz na grobie mojego męża. Jeżdżę do niego w każdy weekend, nie rozumiem, dlaczego nie mogę wejść. Oczywiście mam świadomość, przestrzegam zasad i obostrzeń, jednak dla mnie odwiedziny męża to coś więcej – mówi pani Stanisława, z którą rozmawialiśmy na miejscu.

Policjanci pouczali mieszkańców o obowiązująca obostrzeniach i zachęcali do pozostania w domach.

Otrzymaliśmy dzisiaj kilka zgłoszeń od mieszkańców miasta, że na cmentarzu „Kuźniczka” grupują się ludzie. Policjanci  informowali osoby przychodzące odwiedzić swoich bliskich o wprowadzonych obostrzeniach  i możliwości przemieszczania się. Przypominamy, że opuszczać domy można tylko z ważnych powodów bytowych, zdrowotnych i zawodowych. Ograniczając wychodzenie z domu, dbamy o zdrowie swoje i innych. Nie zapominajmy, że skuteczna walka  z rozprzestrzenianiem się wirusa możliwa jest tylko poprzez mobilizacje nas wszystkich – mówi komisarz Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

16 KOMENTARZE

  1. ha ha śmieszne .jak taki śmieszny jesteś to spytaj się tych w aucie z napisem policja bądz tych co po ulicach chodzą w mundurkach czemu oni nie siedzą w domach bo też sie przemieszczają po drogach i nie w pojedynczo a że ida niby we dwóch a za winklem zebranie policji po co oni na drogach .co policja nien zarazi sie oni odporni są jak h…….j.trzeba kase trzepać z mandatów bo do fizycznej pracy sie nie nadają są zbyt delikatni i kosmetyczka za droga na ich portfele niby puste a wypchane kasa na ktora ty bys 3miechy robil a on jeden miesiac siedzac i smiejac sie z takich debili jak my szaraki.a teraz z ich wirusem to oni sa chorzy doprowadzili do zycia gorszego nisz w czasach prlu

  2. Nie rozumiem co was tak bawi najwidoczniej nikt wam bliski nie zmarł. Nieraz tylko tam jest ktoś z rodziny. Może niech to jakoś rozwiążą ze na weekend będzie zamknięte a w tygodniu parę godz otwarte. I niech stoi policja i sprawdza natężenie. Wątpię że w tyg jest dużo ludzi.

  3. Paranoja , niedopuszczanie do kierowania sztucznym kryzysem koronawirusowym wirusologów ( jak w Szwecji ) – bo za gwiazdę chce robić Szumowski . Skutki pandemii telewizyjnej będą wkrótce kiedy przyjdzie wirus „ brak środków na koncie „ :-(A przeginanie ludzi z cmentarzy i lasów …milicyjna tresura :-(

  4. Nikt mi nie zabroni pójść na cmentarz zapalić znicz zmarłemu dziecku !!!!!!!
    Gdzie tam się ludzie grupują ?? CHORE DEBILNE !!
    W sklepie wieksza szansa na zarażenie !!
    TOTALNA PORAŻKA

Skomentuj