Citroen wjechał w pas rozdzielający jezdnię. Za kierownicą siedział nietrzeźwy nastolatek

16

Policjanci z wydziału ruchu drogowego kędzierzyńsko-kozielskiej policji zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu kierowcy, który dziś w godzinach porannych spowodował kolizję na alei Jana Pawła II.

Do zdarzenia doszło około godziny 9.20 na wysokości domu towarowego. Kierowca citroena wyjeżdżał z ulicy Głowackiego w kierunku ronda Solidarności, ale nie zmieścił się w pasie jazdy, zjechał na krawężnik i skosił znak drogowy.

Na uszkodzony samochód natknął się patrol ruchu drogowego, który przejeżdżał centrum miasta. Szybko wyszło na jaw, co było powodem kolizji.

– Policjanci przebadali alkomatem kierowcę. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec miasta ma ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje komisarz Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy. 19-latek odpowie też przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.

16 KOMENTARZE

  • Błąd popełnisz pełnoimienny Dominiku, gdy się w gacie zesrasz. Wówczas śmierdzi i klei ci się do nóg.Ten nietrzeźwy idiota za kierownicą, to potencjalny zabójca. Tym razem na jego drodze był znak drogowy, ale gdyby to był człowiek, mógłby zostać ranny, lub ponieść śmierć. Natychmiastową, lub ciepieć nim umrze.
   A gdybyś to Ty był na miejscu tego człowieka?
   Tak szybko byś wybaczył, mówiąc no cóż trudno, kierowca popełnił błąd?
   Następny raz zastanów się nim coś równie głupiego co poprzednio napiszesz.

  • Jeżdżenie po pijaku nazywasz błędem? To zwykłe przestępstwo! Powinno być z założenia traktowane jako usiłowanie zabójstwa. Ja takiego „błędu” nie popełniam!

 1. tak właśnie to nazywam – błędem! popełnił duży życiowy błąd że wsiadł za kierownicę będąc jeszcze nie trzeźwym . takie co by było gdyby jest bez sensu. Kara jest za to co się stało nie za to co mogło się stać. Równie dobrze mógł bez problemu dojechać do celu. XX sprawdź czy się przypadkiem nie zesrałeś bo coś mi to śmierdzi !

  • Dominiczku. Nie będę ci odbierał czynności w której ty jesteś dobry. Tak że spokojnie, możesz róbić to nadal.
   A za siadanie za kierownicę pod wpływem, powinno być dożywotnio, tak jak napisałeś. A jaaak.
   Nie byłoby wówczas wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, a i obfajdani obrońcy też by nie mieli za kim się wstawiać.

 2. 22. kraje europejskie mają dopuszczalne 0,5 promila a Wielka Brytania i Luksemburg 0,8 promila.
  Tak, że nie przesadzajmy z tym zagrożeniem przez tego młodzieńca. Oczywiście z powodu alkoholu.
  Mógł być pod wpływem narkotyków. Ale o tym autor nie wspomina.

   • Orkyz jak to Orkyz.
    0,5 promila to się ma po jednym piwie, no może po półtora. Są eksperci, którzy twierdzą, że statystycznie kierowcy wtedy robią mniej wypadków bo bardziej uważają. 😉
    Należy się cieszyć, że się nic poważnego nie stało, a młodzieniec ma nauczkę.
    Może Orkyz mu kupisz alkomat. Jechał bo nie wiedział ile ma promili.

 3. już wiem że to nie narkotyki i nie alkohol. Niestety poślizg . Alkohol swoją drogą . alkohol z dnia poprzedniego aż tak nie wpływa na koncentrację

  • Biedny kierowiec. Niestety poślizg go dopadł. Może za wolno jechał i nie zdążył przed nim uciec?
   Ciekawa teoria. Alkohol z dnia poprzedniego aż tak nie wpływa na koncentrację.
   Trzeba będzie zgłosić by ustawodawca zmienił przepisy na takie które będą zezwalały na prowadzenie jeśli będą mieć w organizmie „alkohol z dnia poprzedniego”
   Klawo będzie.

 4. Bez przesady z tym alkoholem, ale jednak odrobina brawury zapewne wynikała z powodu alkoholu i to doprowadziła na szczęście tylko dokolizji, a nie tragedii. Swoją drogą wystarczyłby alkomat, też miałem kilka przypadków, w których mój alkohit pokazał, że nie mogę prowadzić, więc nie prowadziłem. Przy takiej zawartości alkoholu rozsądek jeszcze w miarę funkconuje, więc wystarczy świadomość, że nie można siadać za kierownica.

Skomentuj