Ciężarówka z wielką maszyną wbiła się w wiadukt. Ciężkie elementy spadły na samochody. WIDEO

5

W piątek przed godz. 15 doszło do poważanie wyglądającego wypadku na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Ciężarówka przewożąca dużą maszynę uderzyła w wiadukt kolejowy. Ciężkie elementy spadły na inne samochody.

Ciężarówka jechała od strony ronda Grunwaldzkiego. Maszyna, którą przewoziła, uderzyła w stalowe przęsło wiaduktu. Najbardziej uszkodzony został jadący z przeciwnego kierunku golf. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ciężarówka przewoziła harvester – maszynę służącą do ścinki drzew. Straty oszacowano wstępnie na 800 tys. zł.

Obwodnica była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego.

5 KOMENTARZE

  1. Takie zdarzenia jak dzisiejsze są potwierdzeniem konieczności przedłużenia Alei Lisa w kierunku zachodnim – nad torami.Od wielu lat ta droga kończy się w lesie. Można też pomyśleć o wykorzystaniu (po modernizacji) tunelu pod torami między Kuźniczką a Żabieńcem. Gdyby w tym samy czasie Al.Jana Pawła II okazała się nieprzejezdna, to całe miasto stoi w korku a to już staje się niebezpieczne dla wszystkich.

  2. Szaleniec podcina drzewa, harvester tnie wiadukt – koniec roku niezbyt łaskawy dla naszego otoczenia.
    Całe szczęście że UM i drogowcy powiatowi i miejscy dbają 🤣 o zieleń i drzewa przy drogach. Niedługo nastąpi wiosnolato i pięknie zazieleni się jedyne nasze kędzierzyńskie oxytree.
    Wesołych świąt.

  3. Dobre straty oszacowane na 800 tys, ale najbardziej ucierpiał Golf :))), to jakiś unikatowy egzemplarz. Ten wypadek pokazał jak to miasto łatwo zablokować. Ignacego Lista powinna być połączona z al. Partyzantów (najlepiej estakada).

Skomentuj