Ciepło popłynęło do domów i mieszkań. Ruszył sezon grzewczy w Kędzierzynie-Koźlu

5

Od środy, 18 września mieszkańcy budynków, do których ciepło dostarcza Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu, mogą odkręcać kaloryfery. Na wniosek RSM Chemik rozpoczęto sezon grzewczy.

Ciepło popłynęło do domów i mieszkań na terenie miasta, po tym jak zapotrzebowanie na nie zgłosił największy odbiorca – RSM Chemik.

– Sukcesywnie wpływają do nas zgłoszenia od pozostałych odbiorców. Wczoraj udało nam się doprowadzić ciepło do większości z nich – informuje Jolanta Gądek-Rypel, prezes zarządu MZEC.

Doprowadzenie ciepła do poszczególnych budynków czy wspólnot następuje po złożeniu pisemnego wniosku odbiorcy. W tym sezonie grzewczym grono klientów MZEC poszerzyło się.

– Zaopatrujemy w ciepło 17 nowych budynków z terenu Śródmieścia, Pogorzelca i Koźla. Wśród nowych odbiorców znajduje się też „wodne oKKo” – dodaje Jolanta Gądek-Rypel.

Spółka od lat rozbudowuje sieć na terenie miasta, co pozwala na zapewnienie tańszego ciepła mieszkańcom. Likwidacja pieców i domowych kotłowni sprzyja jednocześnie ekologii i jest jednym z elementów działań zmierzających do ograniczenia niskiej emisji w mieście.

5 KOMENTARZE

  1. To kierownictwo i ztrudnieni spółdzielni to wirus nepotyczny, macie szczęście że macie z opuznionymi w rozwoju ludźmi, bo normalnie to was już dawno powinno się powsadzac tam gdzie deszcz na głowę nie pada.

  2. Ja bym włączył dopiero 2 czerwca, za tą kasę co się kasuje przez rok marznac z dziećmi soory, dobrze że tam nie mieszkam, można pokazać jak nisko ma się pleps kłaniać? da się i tylko trzeba na nich hukac i mrozic, a będą jeszcze bardziej ulegli

Skomentuj