Chwila nieuwagi doprowadziła do kolizji. Zderzenie dwóch pojazdów na Kozielskiej

12

W czwartek, 5 grudnia, kilka minut przed godz. 20:00 na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej oraz Jana Kilińskiego miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych. 

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane wszystkie służby. Ze wstępnych informacji uzyskanych na miejscu wynika, że 71-letni kierowca samochodu marki Kia jechał ulicą Kozielską od strony ronda Milenijnego i wykonywał manewr skrętu w lewo. Wymusił pierwszeństwo przejazdu na 18-letnim kierowcy volkswagena, który poruszał się ul. Kozielską od strony centrum. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Ratownicy medyczni udzielili pomocy poszkodowanym na miejscu. Nikt nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. Występowały utrudnienia w ruchu.

12 KOMENTARZE

  1. 71 lat. To piękny wiek. Tylko czy aby prowadzic samochód. Badania psychotechniczne od lat 70 powinny być jednak obowiązkowe. Dlaczego od lat 70. Statystyki mówią jasno.

    • Nie wymądrzaj się. Miki. Dla Ciebie 71 lat to już prehistoria. Przejrzyj dobrze ststystyki wypadków. tam dowiesz się w jakim przedziale wiekowym kierowcy powodują najwięcej wypadków.

  2. To prawda, trzeba szczególnie uważać na dziadków w okresie świątecznym. Wyciągają auto z garażu tylko na świąteczne zakupy i nie umieją się znaleźć na ruchliwej ulicy.

  3. Wymuszenie pierwszeństwa wskazuje na winnego, ale zastanawiam się, z jaką prędkością poruszał się pojazd 18-latka. Codziennie rano przed godz. 8:00 przejeżdżam ul. Kozielską w kierunku Koźla z dostojną prędkością 50-55 km/h i często wyprzedzają mnie młodzi „szybcy i wściekli”, pędzący do szkoły w dużo starszych od siebie pojazdach, bardzo podobnych do tego łatanego taśmą samoprzylepną Golfa. A później wielkie zaskoczenie, że jeżdżący złom, mimo wciśnięcia hamulca w podłogę, nie chce się zatrzymać w miejscu, tylko nadal się toczy.

    • I tu tkwi sedno problemu!Starszy pan może i wymusił bo powinien przepuścić jadącego na wprost ALE ??? czy młody z VW jechał aby na pewno z przepisową prędkością ? Jak znam życie to zapewne NIE !

  4. Z badań wypadków drogowych prowadone przez Min.komunikacji,wynika że NAJ częśćiej sprawcami są kierowcy do 28 lat !!!

  5. To kierowca wykonujący manewr skrętu w tym przypadku, ma upewnić się że zdąży i wykona go prawidłowo. Nie jest tu wina młodego z vw. Tylko gdyby stary kierowca wiedział czy zdąży czy też nie. Nie szukajcie winnego w młodym kierowcy a w refleksje starszej osoby która już nie powinna kierować pojazdami jak samochód. Chcielibyście by taki starszy pan kierował autobusem którym jedziecie i spowodował wypadek?tak,ja tez nie.

Skomentuj