Bramki były dwie, ale cel jeden. Chemik i Raków dla małej Łucji. Mecz charytatywny

0

W niedzielę na stadionie Kuźniczka spotkały się drużyny oldbojów Chemika Kędzierzyn-Koźle i Rakowa Częstochowa. W trakcie meczu charytatywnego zbierano fundusze na leczenie małej Łucji Kornak.

Dziewczynka urodziła się w stanie śmierci klinicznej. Nadal przebywa pod respiratorem. Rodzice Łucji zbierają na leczenie komórkami macierzystymi. Potrzeba 80 tys. zł. Pomóc postanowiło Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. Prowadzono już zbiórkę pod kościołami, a dziś rozegrano mecz charytatywny pomiędzy Chemikiem Kędzierzyn-Koźle a Rakowem Częstochowa.

– Kibice Chemika i Rakowa są niesamowici. Dziś spotkali się na meczu charytatywnym, by zebrać pieniądze na leczenie rocznej Łucji z Kędzierzyna-Koźla. Kibice Rakowa przekazali 1520 zł, jeden z fanów z Częstochowy wylicytował koszulkę za 400 zł. W sumie z samego meczu zebraliśmy 5 tys. zł, a idą zbiórki również innymi kanałami. Damy radę! – nie ma wątpliwości Tomasz Kapica, rzecznik Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

Zbiórka funduszy trwa na stronie Fundacji Po Prostu Pomagam, gdzie można dokonywać wpłat z dopiskiem „darowizna dla Łucji Kornak” na numer konta:

42-1750-0012-0000-0000-3696-9636

Poniżej linki do grupy z licytacjami na FB oraz do strony fundacji, gdzie jest przybliżona historia Łucji.

https://www.facebook.com/groups/DlaLucji/
https://www.poprostupomagam.pl/lucja-kornak

Skomentuj