Chemiczne święto w Sławięcicach. Gimnazjaliści rywalizują na wiedzę i kreatywność. ZDJĘCIA

0

Już po raz trzeci w Kędzierzynie-Koźlu odbywa się konkurs „Młody Alchemik”. W tegorocznej edycji zabawy biorą udział uczniowie szkół gimnazjalnych z całej Opolszczyzny. Młodzież z zacięciem chemicznym pokazuje, że ta skomplikowana i trudna dziedzina towarzyszy nam w życiu codziennym i da się lubić.

Imprezę otworzył dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, który był gospodarzem imprezy.

– Pamiętam pierwszy konkurs, do którego zgłosiło się tylko pięć zespołów. W tegorocznej edycji mieliśmy już 15 zgłoszeń, co świadczy o tym, że jego idea jest bardzo dobra. Bardzo serdecznie dziękuję opiekunom zespołem, bo to zwykle oni inspirują młodzież do realizowania swoich pasji.

Szkoła w Sławięcicach zorganizowała konkurs wspólnie z Kędzierzyńsko-Kozielskim Parkiem Przemysłowym i Klastrem Chemii Specjalistycznej Chem-Ster. Od pierwszej edycji inicjatywa wspierana jest też przez urząd miasta i starostwo powiatowe. Przedstawiciele samorządu przekonywali gimnazjalistów, że warto związać swoją przyszłość z chemią i Kędzierzynem-Koźlem.

– Nasze miasto jest niezwykle zainteresowane młodymi ludźmi, którzy zechcą u nas pracować. Pracować nie tylko na rzecz chemii, ale i Kędzierzyna-Koźla. Życzę wszystkim powodzenia – powiedział do zgromadzonych wiceprezydent Wojciech Jagiełło.

„Młody Alchemik” daje młodzieży możliwość zaprezentowania swojej wiedzy, ale też kreatywności.

– Dzisiejszy konkurs między innymi ma pokazać, że chemia jest wszechobecna. Nie tylko w zakładach, ale również w codziennym życiu. Z ogromną niecierpliwością oczekujemy na finał konkursu trwającego od kilka tygodni. Chcemy zobaczyć, co młodzi ludzi pokażą nam jako korelację między życiem codziennym a chemią – komentowała Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty w starostwie powiatowym.

Skomentuj