Chciała wycofać, a wjechała w inny samochód. Policjanci zatrzymali pijaną sprawczynię kolizji

5

W poniedziałek policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z mężczyzn miał ponad 2, a drugi blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj zostali ukarani wysokimi mandatami. Natomiast następnego dnia mundurowi z drogówki zatrzymali prawo jazdy 44-letniej mieszkance naszego miasta, która spowodowała kolizję będąc w stanie nietrzeźwości. Za swoje zachowanie kobieta odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego oraz pozostałych użytkowników dróg. Jednak pomimo ciągłych apeli kierowanych przez Policję oraz media do kierujących pojazdami, każdego dnia na polskich drogach zatrzymywane są osoby, które decydują się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu.

W poniedziałek policjanci z kozielskiego komisariatu wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy z nich, 51-letni mężczyzna, został zatrzymany w Pawłowiczkach tuż po godzinie 16.00. Podejrzenia mundurowych wzbudził styl jazdy 51-latka. Badanie trzeźwości wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Niecałą godzinę później w miejscowości Chrósty, został zatrzymany drugi nietrzeźwy rowerzysta. Policjanci poddali 42-latka badaniu trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj miłośnicy jednośladów zostali ukarani mandatami w wysokości 2 500 złotych.

Z kolei 2 sierpnia funkcjonariusze ruchu drogowego zostali wezwani na drogę wojewódzką numer 426, gdzie doszło do kolizji. 44-letnia kierująca peugeotem chcąc wycofać w polną drogę, uderzyła w nadjeżdżający pojazd. Mając podejrzenie, że sprawczyni może być pod wpływem alkoholu, policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości. Podejrzenia mundurowych potwierdził wynik badania. 44-latka miała w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia. Mieszkanka Kędzierzyna-Koźla odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących, aby nie pili alkoholu, jeśli zamierzają później prowadzić pojazd. Przypominamy, że alkohol:

 • wydłuża czas reakcji;
 • powoduje pogorszenie wzroku i ogranicza pole widzenia;
 • obniża koncentrację;
 • powoduje błędną ocenę własnych możliwości;
 • wywołuję błędną ocenę odległości i szybkości;
 • wpływa negatywnie na koordynację ruchową;

Jeśli widzisz, że jakaś osoba zamierza kierować lub kieruje pojazdem będąc pod wpływem alkoholu – zareaguj, zadzwoń pod nr alarmowy 112.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

5 KOMENTARZE

 1. U mnie alkohol poprawia czas reakcji,po nim gram w 'łapki” w wiele lepiej,szybciej reaguję.
  Poprawia mi wzrok,po paru drinkach ściągam okulary przy oglądaniu TV.
  Wpływa pozytywnie na moją koordynację ruchową,gnaty przestają mnie boleć,chodzę bardziej wyprostowany i mój krok jest pewniejszy.
  Powoduje trafniejszą ocenę moich moźliwości bo na trzeźwo to mi się wydaje że mogę coś osiągnąć w naszym K-K a po alkoholu nie mam takich głupich myśli.

  • Jakie to szczęście nas, czytających, spotkało, że pisałeś te światłe słowa na….ny. Możemy sobie łatwiej wyobrazić jaki jesteś dobry

 2. „pomimo ciągłych apeli ….” były minister Sienkiewicz powiedział, że mamy państwo z dykty bo nie potrafimy się uporać z pijanymi kierowcami.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj