Chciał skoczyć z mostu, w ostatniej chwili życie uratował mu policjant. Próba samobójcza w noc sylwestrową

11
Ilustracja/archiwum.

Tuż po rozpoczęciu się Nowego Roku młody mężczyzna postanowił odebrać sobie życie. Udał się na most Józefa Długosza i chciał skoczyć do rzeki. Próbę samobójczą udaremnił mu przejeżdżający tamtędy policjant po służbie.

Jak widać policjant w pracy jest prawie zawsze. Najlepszym tego dowodem była sytuacja w nocy z 31 grudnia na 1 styczna. Kiedy policjant po służbie przejeżdżał o godzinie 1 w nocy w Nowy Rok przez most Józefa Długosza, zauważył stojącego za barierkami młodego mężczyznę.

Sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie, policjant nie zwlekając, zatrzymał pojazd. W międzyczasie mężczyzna zaczynał już puszczać się barierek. W ostatniej chwili policjant dobiegł do niego i chwycił za rękę, przeciągając za barierki mostu.

W międzyczasie zatrzymali się świadkowie zdarzenia, którzy również pomogli funkcjonariuszowi do czasu przyjazdu na miejsce pogotowia i policji. 27-latek był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila – informuje komisarz Magdalena Nakonecza, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

11 KOMENTARZE

  • Może do platfusów by się zgłosił. Królewna smieszka da mu pewnie pewnie jakąś fuchę, bo sama się nie przemęcza.

 1. Aha, tu gdy uratował życie, to: policjant w pracy jest prawie zawsze, a jak popełnia coś niemiłego to: prosimy nie wiązać tego co zrobił z jego pracą.

 2. No proszę. A jeszcze wczoraj czytałem na łamach kk24 przy okazji zniszczonych ławek w kozielskim parku, utyskiwania, ba, wręcz psioczenie, jeśli nie gorzej, na policję, że nic nie robi. Że ławek nie pilnuje. A tu, proszę. Policja, nawet po służbie, ratuje życie osobie będącej pod wpływem kłopotów życiowych.

  • Nie wiem jak traktować powyższy tekst. Czy to nie jest po cichu reklama policji. Bo ilekroć coś się dzieje to ich nie ma. Tak też jest jeśli mają nam obywatelom pomóc.
   Przynajmniej raz w roku słychać że : dzielny policjant po służbie ratuje lub łapie na gorącym uczynku….
   Co tu jest grane w trakcie służby nic a po służbie działają ?

 3. miasto możliwości zarządzane przez prezydętą z PO powinno albo ułatwić albo utrudnić skoki w siną dal z mostu Jana Długosza

Skomentuj