Cewe rozbudowuje zakład w Kędzierzynie-Koźlu. Wiecha już zawieszona

5

Do Kędzierzyna-Koźla trafiają zdjęcia klientów z całej Polski, a nawet Europy i jest ich coraz więcej. Klasyczne odbitki, fotoksiążki, druk wielkoformatowy, wydruki na drewnie i ceramice – to wszystko powstaje w firmie Cewe. Zakład przy ulicy Strzeleckiej właśnie jest rozbudowywany.

W środę na terenie firmy świętowano wiechowe. Zakończono więc ważny etap trwającej od kilku miesięcy inwestycji. Powstaje nowa hala produkcyjna, magazyn oraz część administracyjna i socjalna. Zapotrzebowanie na produkty kędzierzyńskiej spółki należącej do koncernu CEWE Stiftung & CA, lidera w segmencie fotoksiążek w Europie, stale rośnie. Dlatego podjęto decyzję o rozbudowie.

– Nasza powierzchnia produkcyjna zwiększy się o połowę. Zakładamy, że o taką samą wartość zwiększy się też sama produkcja. W okresie świątecznym pod koniec zeszłego roku odnotowaliśmy przyrost o sto procent, docierając do granicy naszych możliwości, dlatego rozbudowa jest nieodzowna. Umożliwi ona nie tylko zwiększenie skali tego, co robimy obecnie, ale też wprowadzenie nowości – mówi Henryk Hadasik z zarządu spółki Cewe.

Inwestycja jest warta około 8 mln zł. Po rozbudowie w firmie powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Budynek będzie składał się z hali produkcyjnej o powierzchni 1632,57 m2, z hali magazynowej o powierzchni 932,57 m2 oraz dwukondygnacyjnej części administracyjnej. Zakończenie budowy planowane jest na drugą połowę 2019 roku.

Cewe posiada 13 przemysłowych laboratoriów fotograficznych w tym jedno z nowocześniejszych w Kędzierzynie-Koźlu. Pracownicy firmy codziennie obsługują dziesiątki tysięcy klientów na terenie całej Europy. Na polskim rynku CEWE działa od 1992 roku.

– To dla nas kolejny krok na drodze rozwoju firmy i ważna decyzja biznesowa. Dzięki rozbudowie naszego zakładu produkcyjnego będziemy mogli realizować więcej zleceń oraz szybciej dostarczać fotoprodukty naszym klientom. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników i dotychczasowej jakości produkcji zasłużyliśmy na zaufanie, jakim obdarzyła nas nasza centrala dając zgodę na rozbudowę. Będziemy mogli teraz jeszcze bardziej wesprzeć lokalną społeczność i zapewnić więcej miejsc pracy w regionie tłumaczy – Andrzej Gołębiowski, Dyrektor Generalny CEWE w Polsce.

5 KOMENTARZE

Skomentuj