Ceny biletów MZK idą w górę. Od 1 listopada jednorazowy przejazd droższy o złotówkę

13

Zielone światło podniesieniu cen biletów dała rada miasta podczas sierpniowej sesji. Opłata za bilet jednorazowy wzrośnie z 3 do 4 złotych, w ofercie miejskiego przewoźnika pojawią się bilety 90-minutowe, dwuprzejazdowe i 24-godzinne.

O zmianach wchodzących w życie z dniem 1 listopada poinformował Miejski Zakład Komunikacyjny:

Zgodnie z Zarządzeniem nr 2238/DG/2022 Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle z dnia 18 października 2022 r. w sprawie ustalenia opłat za usługi przewozowe środkami publicznego transportu zbiorowego, z dniem 1 listopada 2022 r. zmienia się cennik opłat oraz rodzaje biletów. Do dyspozycji Pasażerów będą następujące bilety: jednoprzejazdowe, 90-minutowe, 24-godzinne, dwuprzejazdowe, miesięczne.

Ważne: bilety obecnie obowiązujące zachowują ważność do 30 kwietnia 2023 r. Szczegóły dotyczące cen i formy dystrybucji poszczególnych rodzajów biletów w poniższym zarządzeniu:

13 KOMENTARZE

 1. Czyli że jak pojade coś czasem załatwić na miasto to 16 złotych mnie to będzie kosztować,cztery kursy autobusem.Fajna ta komunikacja miejska,dla ludu ,tania że hej! Czy zachęci do przesiadki z auta ? Na pewno nie bo za 16 zł dwa litry paliwa,40 kilometrów na tym zrobię,pół dnia moge kręcić się po mieści za to.
  Brawo nasza rada,brawo prezydent,widać że kasy szukają.

  • Przykład z biletami,To jest ta inflacja niby 17 procent ??? Bo mi wygląda na 30 procent minimum.I tak ze wszystkim,od 30 do 100 procent.A rząd dalej zawija w ten papierek…..

 2. Mogli po 10 zeta zrobić za jednym zamachem. Niektóre miasta wprowadziły darmową komunikację miejską a w Pierdzisławicach 33% podwyżki za bilet.

 3. Zdrowiej by było zrobić przejazd dla emerytów 70+ przejazd za 1zł niż robić podwyżkę dla zmobilizowanych.
  3/4 autobusu jedzie w emerytami, którzy jeżdżą za free.

 4. No, no trochę jak w Wwa tyle że tu mamy 20min/75min i 90min. Czasem się przydaje ale jednak nie zawsze. Ja jak jeżdżę z Białołęki na Grochów to potrzebuje godzinę więc kupuje bilet za 4,40 normalny tzn.75 min .

 5. Ależ wy narzekacie.Podwyzka po kilku latach się po prostu należy.
  Bilet miesięczny będzie tańszy, za stówkę, wprowadzony bilet dzienny równy 4 przejazdom oraz 90min.Emeryci maja hm za darmo w każdej gminie, która i 5ak musi dotować przejazdy…policzcie ile km przejedziecie swoimi Suvami w cenie miesięcznego na wszystkie linie…
  Ps o podwyżkach decyduje UM nie mzk

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj