Centrum Obsługi Inwestora już gotowe. Otwarcie na początku września. ZDJĘCIA

1

Centrum Obsługi Inwestora przy ul. Wojska Polskiego nabiera kształtów. W przebudowanym budynku jak dawniej znajdzie swoją siedzibę Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, zadomowił się już klaster „Chem-Ster”.

Do dyspozycji przedsiębiorców będzie m.in. sala konferencyjna na 100 osób. – Chcemy też promować tereny inwestycyjne sąsiednich gmin, jeśli będą tym zainteresowane – zapowiada Alicja Górska, prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, zarządzającego centrum. Oficjalne otwarcie COI odbędzie się 4 września.

Budynek, który na remont czekał od kilkudziesięciu lat zmienił się nie do poznania. Wraz z jego remontem został on przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych – wewnątrz zamontowano windę.

W ubiegłym roku urząd miasta wyremontował drogę dojazdową do pobliskich garaży oraz utworzył przy budynku nowy parking. Samo otoczenie byłego budynku NOT w najbliższym czasie bardzo mocno się zmieni – w przyszłym roku starostwo powiatowe zamierza wyremontować ulicę Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z aleją Lisa, gdzie powstanie rondo.

Źródło: urząd miasta/własne

1 KOMENTARZ

  1. Budynek ładny, ale gdzie są te miejsca parkingowe?, miasto zrobiło 10 miejsc, które wiecznie są zajęte, można przy remoncie wojska polskiego zwężyć odcinek od Policji do lasu wzdłuż garaży i zrobić miejsca parkingowe skośne (będzie więcej miejsc). Dwa pasy na dwóch jezdniach nie są tam potrzebne, ta drogą nigdy nie zostanie przedłużona.

Skomentuj