Centrum Medyczne Solutaris – teraz także w Krapkowicach. Rozmowa z Mają Prokopczuk

0

Już od ponad miesiąca w Krapkowicach działa nowa placówka dobrze znanego mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Solutaris.

– Z końcem kwietnia, kiedy nasza nowa placówka zaczęła przyjmować pierwszych pacjentów, w Krapkowickim Centrum Solutaris działało pięć poradni specjalistycznych. Obecnie jest ich już dwanaście, a w planach mamy uruchomienie kolejnych – opowiada Maja Prokopczuk z Centrum Solutaris.

– Skąd pomysł na to żeby otwierać filię placówki akurat w Krapkowicach?

– Decyzja o utworzeniu nowej placówki Centrum Solutaris właśnie w Krapkowicach to wynik analiz „szlaków”, jakimi w ostatnich latach pacjenci docierali do naszych poradni w Kędzierzynie-Koźlu. Wykazały one, że liczni pacjenci przyjeżdżają do Kędzierzyna z Gogolina, Krapkowic, Głogówka, Strzelec Opolskich i innych miast i wsi tego regionu Opolszczyzny. Te obserwacje doprowadziły nas do naturalnego wniosku: lepiej, żeby lekarz odwiedził któreś z tych miast i przyjął kilkunastu pacjentów w pobliżu ich domów, niż żeby kilkanaście osób odbyło w tym celu kilkanaście indywidualnych podróży do Kędzierzyna-Koźla. Takie rozwiązanie zapowiadało więc znaczące ograniczenie wysiłku i kosztów ponoszonych przez naszych pacjentów, by skorzystać z konsultacji lekarskich w Centrum Solutaris. Potem pozostał już tylko wybór lokalizacji planowanej placówki i – jak już wiemy – padł on na Krapkowice, które leżą w centralnej części regionu.

-Oprócz wielkiego udogodnienia, jakim jest otwarcie drugiej lokalizacji, wprowadziliście Państwo także możliwość bezpośredniej rejestracji przez stronę internetową?

– Centrum Solutaris w Krapkowicach to nowe gabinety i dodatkowe godziny przyjęć. Dzięki temu naszym pacjentom łatwiej będzie znaleźć dogodny termin wizyty w każdej z placówek. Rezerwacje tych terminów możliwe są obecnie poprzez strony rejestracji pacjentów w naszym nowym serwisie internetowym. Tak jak zawsze, zarezerwować termin wizyty można również osobiście, telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Jeśli chodzi o nasz nowy serwis internetowy, to został on uzupełniony o wiele przydatnych pacjentom informacjami, takich jak szczegółowe opisy badań  diagnostycznych, konsultacji lekarskich i usług świadczonych przez poszczególne poradnie specjalistyczne. Tę informacyjną warstwę naszego serwisu zamierzamy też systematycznie rozbudowywać tak, aby był on wyczerpującym i rzetelnym źródłem wiedzy na tematy związane z przedmiotem naszej działalności.

W Centrum Medycznym Solutaris w Kędzierzynie można trafić na skrzynki, do których pacjenci mogą wrzucać ankiety dotyczące oceny Państwa pracy.

– Zgadza się. Wiele zmian na lepsze w organizacji naszych poradni zawdzięczamy uwagom i opiniom naszych pacjentów, które przekazują nam oni pocztą elektroniczną, w anonimowych ankietach dostępnych właśnie przed gabinetami lekarskimi, a czasem osobiście. Mam nadzieję, że to się nie zmieni i mieszkańcy Krapkowic też podzielą się z nami opinią na temat jakości pracy naszej nowej placówki. Wszelkie Państwa komentarze – i te pozytywne, i te krytyczne – są mile widziane, bo wszystkie pomagają nam zmieniać się na lepsze.

Przychodnia Solutaris w Krapkowicach zlokalizowana jest przy ulicy Kozielskiej w sąsiedztwie sklepu Lidl. Mieści się w nowym kompleksie handlowo-usługowym, który zapewnia zarówno wygodny dojazd, jak i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Solutaris
Kędzierzyn-Koźle
ul. Gazowa 2B
Telefony kontaktowe:
773330020
609180316
726333000

Centrum Medyczne Solutaris
Krapkowice
ul. Kozielska 2
Telefony kontaktowe:
774034132
512741664
775474847

Artykuł promocyjny

Skomentuj