Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w urzędzie miasta. Dotyczy dużej inwestycji

16

Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało informację o trwającej kontroli w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla.

„Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu rozpoczęli 14 lipca 2020 r. kontrolę w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle. Dotyczy ona trzech postępowań przetargowych, w ramach których w latach 2015-2019 realizowano budowę Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności. Przewidywany czas trwania kontroli to 3 miesiące. Okres ten może zostać przedłużony o 6 miesięcy  na podstawie art. 33 ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym” – przekazano w opublikowanym w środę komunikacie.

Zwróciliśmy się do urzędu miasta z prośbą o skomentowanie sprawy.

„W Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle, podobnie jak w innych samorządach w Polsce, regularnie prowadzone są kontrole różnych instytucji państwowych, w tym Najwyższej Izby Kontroli, Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego czy Państwowej Inspekcji Pracy. We wszystkich tych kontrolach magistrat udziela wnioskodawcom szczegółowych informacji. Często związane są one z dużymi zadaniami inwestycyjnymi lub projektami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Aktualnie Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu prowadzi kontrolę w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle, która dotyczy postępowań przetargowych na budowę Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności. Magistrat współpracuje z kontrolerami, udostępnia niezbędną dokumentację i udziela informacji, o które występuje Biuro. Nie jest to pierwsze postępowanie CBA dotyczące tej inwestycji. Urząd miasta co roku odpowiada już na podobne wnioski i zapytania, które wynikały z czynności analityczno-informacyjnych” – przekazał Piotr Pękala, rzecznik urzędu miasta.

16 KOMENTARZE

  1. Prezydenci powinni zrobić konferencję prasową jak przy każdym waznym wydarzeniu, mieszkańcy mają prawo wiedzieć cosię dzieje.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj