Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w urzędzie miasta. Dotyczy dużej inwestycji

16

Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało informację o trwającej kontroli w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla.

„Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu rozpoczęli 14 lipca 2020 r. kontrolę w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle. Dotyczy ona trzech postępowań przetargowych, w ramach których w latach 2015-2019 realizowano budowę Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności. Przewidywany czas trwania kontroli to 3 miesiące. Okres ten może zostać przedłużony o 6 miesięcy  na podstawie art. 33 ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym” – przekazano w opublikowanym w środę komunikacie.

Zwróciliśmy się do urzędu miasta z prośbą o skomentowanie sprawy.

„W Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle, podobnie jak w innych samorządach w Polsce, regularnie prowadzone są kontrole różnych instytucji państwowych, w tym Najwyższej Izby Kontroli, Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego czy Państwowej Inspekcji Pracy. We wszystkich tych kontrolach magistrat udziela wnioskodawcom szczegółowych informacji. Często związane są one z dużymi zadaniami inwestycyjnymi lub projektami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Aktualnie Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu prowadzi kontrolę w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle, która dotyczy postępowań przetargowych na budowę Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności. Magistrat współpracuje z kontrolerami, udostępnia niezbędną dokumentację i udziela informacji, o które występuje Biuro. Nie jest to pierwsze postępowanie CBA dotyczące tej inwestycji. Urząd miasta co roku odpowiada już na podobne wnioski i zapytania, które wynikały z czynności analityczno-informacyjnych” – przekazał Piotr Pękala, rzecznik urzędu miasta.

16 KOMENTARZE

  1. Prezydenci powinni zrobić konferencję prasową jak przy każdym waznym wydarzeniu, mieszkańcy mają prawo wiedzieć cosię dzieje.

Skomentuj