Cenne rady związane z bezpieczeństwem na co dzień. Policjanci spotkali się z uczniami

4

Edukacja przez zabawę. Tym hasłem kierowali się policjanci podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 16 w Sławięcicach. Funkcjonariusze przy pomocy prezentacji multimedialnej, przekazali dzieciom cenne rady na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach.

Jak się zachować podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu, co zrobić kiedy nieznajoma osoba częstuje słodyczami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym wszystkim rozmawiali policjanci z uczniami pierwszych trzech klas Szkoły Podstawowej Nr 16 w Kędzierzynie-Koźlu.

Podczas spotkań z dziećmi policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowym przekazali uczniom cenne rady na temat bezpieczeństwa. Przy pomocy prezentacji multimedialnej, której bohaterem była policyjna maskotka Policuś, opowiadali najmłodszym, jak należy zachowywać się w trakcie zimowych zabaw. Przestrzegali, by do jazdy na sankach dzieci wybierały zawsze bezpieczne miejsca z dala od ruchliwych ulic. Zwracali również uwagę, by pod żadnym pozorem nie wchodziły na zamarznięte jeziora, rzeki czy też stawy. Dzieci dowiedziały się także, jak postępować gdy zostają same w domu. Policjanci przypomnieli im również numery alarmowe oraz wskazali jak z nich korzystać.

W trakcie spotkań nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wyjaśniali uczniom dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dodatkowo dzieci mają obowiązek podróżować w fotelikach. Policjanci przypomnieli również, jak przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz tłumaczyli dlaczego warto nosić odblaski.

Dzieci podczas zajęć wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

4 KOMENTARZE

  1. a teraz dzieci powiem wam jak będziemy pałować ,zastraszać i psikać gazem w wasze mamy jak nie będą słuchały pana prezesa zawsze dziewicy

  2. I koniecznie dobrze się uczcie aby trafić do klas policyjnych a później do naszej kochanej i prężnie działającej policji aby zachować zasady palowania i zastraszania następnego pokolenia no ewentualnie wystawiania mandatów wyskakując zza krzaka.

  3. nie brać cukierka od policjanta i nie używać megafonu, bo to szkodzi środowisku, wycinka drzew już temu środowisku tak bardzo nie szkodzi. Wiadomo!

Skomentuj