Cenna lekcja dla najmłodszych. W pasiece Miodowy ZAKątek Grupy Azoty odbyło się otwarcie sezonu pszczelarskiego

2

W pasiece Miodowy ZAKątek odbyło się otwarcie sezonu pszczelarskiego. Najmłodsi mogli zobaczyć, jak wygląda życie pszczoły i jak powstaje miód. 

Od sierpnia ubiegłego roku przy Oczyszczalni Piskorzowiec Grupy Azoty ZAK działa mini gospodarstwo pasieczne „Miodowy ZAKątek”, którego opiekunem jest pan Adrian Urbańczyk, pszczelarz z zawodu i zamiłowania. Głównym celem, który przyświeca gospodarzom, jest działalność edukacyjno-ekologiczna.

W ramach wydarzenia, każdy z maluchów mógł zobaczyć na żywo pasiekę, obejrzeć profesjonalny pokaz pszczelarski oraz posadzić miododajne rośliny.

– Razem z mężem pomogliśmy stworzyć Miodowy ZAKątek i jesteśmy opiekunami tej pasieki. Jest przy tym trochę pracy, jednak sześć uli na początek wystarczy. Pierwszy przegląd przedwiosenny zrobiliśmy już dwa tygodnie temu, teraz musimy dać pszczołom czas, aby mogły zebrać pierwsze pyłki. Zależy nam, żeby nie zajmować się tylko produkcją miodu, a możliwością edukacji dzieci i ich rodziców – mówi Agnieszka Urbańczyk.

– Wpadliśmy na pomysł, aby zaprosić pszczoły na teren naszych zakładów. Trzeba było wykorzystać potencjał miejsca, w którym się znajdujemy. Własna pasieka to możliwość edukacji dzieci i dorosłych – powiedziała Alicja Derej z Grupy Azoty ZAK.

2 KOMENTARZE

    • Może miejsce usytuowania pasieki nie jest najlepsze Pani @Alino. Ale są tam wysiane jakieś rośliny miododajne.😕

      Kilka lat temu, bardzo dużo pasiek w Niemczech było w zamkniętych szklarniach – z wysianymi tam roślinami miododajnymi .😁

      Chociaż smak i wartość tego miodu nie umywała się do tego miodu jaki znamy 😎

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj