wtorek, 23 czerwca 2026 16:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle

Strażnicy miejscy rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie i obowiązku jazdy w kaskach
Lekcje bezpieczeństwa
Strażnicy miejscy rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie i obowiązku jazdy w kaskach
Bezpieczna jazda zaczyna się od dobrych nawyków. O tym przypomina Straż Miejska w Kędzierzynie-Koźlu, która od kilku miesięcy prowadzi kampanię przypominającą o obowiązku jazdy w kasku przez dzieci. Kolejną okazją do edukacji był rodzinny festyn w Publicznym Przedszkolu nr 24 „Niezapominajka”. Dzisiaj, 15:11
Piłkarska niespodzianka na przedszkolnym festynie. Maluchy od teraz mają swoje boisko. ZDJĘCIA
Piłkarska niespodzianka na przedszkolnym festynie. Maluchy od teraz mają swoje boisko. ZDJĘCIA
Tradycyjny festyn rodzinny na zakończenie roku w Publicznym Przedszkolu nr 13 wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Były dmuchańce, smakołyki, zabawy i występy. Ale w programie znalazło się też coś ekstra, co przyciągało uwagę najmłodszych od pierwszych chwil. Dzisiaj, 14:33
Przedszkolaki uczyły się bezpieczeństwa przed wakacjami. Były znaki, pierwsza pomoc i zasady nad wodą
Przed wakacjami przypomnieli dzieciom najważniejsze zasady
Przedszkolaki uczyły się bezpieczeństwa przed wakacjami. Były znaki, pierwsza pomoc i zasady nad wodą
Jak przejść przez ulicę, co oznaczają znaki drogowe i jak zachować się nad wodą? Odpowiedzi na te pytania znają już najmłodsi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. W Publicznym Przedszkolu nr 22 odbyło się specjalne wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu dzieci przed zbliżającymi się wakacjami. Dzisiaj, 10:19
Pijacki rajd zakończony na przydrożnym krzyżu. Kierowca miał aż 3 promile
Pijacki rajd zakończony na przydrożnym krzyżu. Kierowca miał aż 3 promile
W miniony weekend na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego policjanci z drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jeden z nich swoją podróż zakończył na przydrożnym krzyżu, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Drugi został ujęty przez mieszkańca miasta, który uniemożliwił mu dalszą jazdę slalomem przez centrum miasta. Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed sądem. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Wczoraj, 17:08
Gra terenowa z okazji 100-lecia policji. W niedzielę rusza wyjątkowe wydarzenie
Gra terenowa z okazji 100-lecia policji. W niedzielę rusza wyjątkowe wydarzenie
Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli wziąć udział w wyjątkowej grze terenowej przygotowanej z okazji 100-lecia policji dzielnicowej. Wydarzenie połączy zabawę, rywalizację i możliwość poznania pracy funkcjonariuszy. Wczoraj, 16:00    2    1
Podwójna kradzież jednego dnia. Po nieudanym skoku w Kłodnicy wrócił do „roboty” w Koźlu
Podwójna kradzież jednego dnia. Po nieudanym skoku w Kłodnicy wrócił do „roboty” w Koźlu
W piątek po godzinie 14 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym ze sklepów w Kłodnicy. Jak ustaliliśmy, do placówki miało wejść dwóch mężczyzn, którzy wypełnili wózek sklepowy towarem. Wczoraj, 15:08    1
Podwójna wpadka 35-latka. Poszukiwany kędzierzynianin zatrzymany z narkotykami
Podwójna wpadka 35-latka. Poszukiwany kędzierzynianin zatrzymany z narkotykami
Kędzierzyńsko-kozielscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności, za wcześniej popełnione przestępstwo. Jak się jednak okazało, to nie był jedyny problem mężczyzny. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli blisko 250 porcji amfetaminy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Wczoraj, 12:16    2
Niemal dwukrotnie przeładowali dostawczaki. Inspektorzy wystawili bardzo surowe mandaty
Niemal dwukrotnie przeładowali dostawczaki. Inspektorzy wystawili bardzo surowe mandaty
Dwa rażąco przeładowane busy dostawcze zostały zatrzymane przez opolski Inspektorat Transportu Drogowego na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. To jednak nie jedyne poważne przewinienia, jakie ujawnili mundurowi podczas ostatnich działań. W ręce inspektorów wpadli także kierowcy ciężarówek bez ważnych uprawnień oraz zagraniczny przewoźnik łamiący przepisy o delegowaniu pracowników. Wczoraj, 10:36    1    1
Cztery razy napadł na sklepy w Kędzierzynie-Koźlu. 35-letni Adam K. skazany na 3,5 roku więzienia
Cztery razy napadł na sklepy w Kędzierzynie-Koźlu. 35-letni Adam K. skazany na 3,5 roku więzienia
Przed Sądem Okręgowym w Opolu zakończył się proces Adama K., który pod koniec ubiegłego roku sterroryzował nożem lokalne sklepy spożywcze. 35-latek, który trzykrotnie napadł na tego samego nastoletniego kasjera, przyznał się do winy i przeprosił swoje ofiary. Sąd wymierzył mu karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz nakazał zwrot skradzionych pieniędzy. 21.06.2026 18:28    1
Ogromny sukces rolników z Kędzierzyna-Koźla. Nasze gospodarstwo na podium krajowej AgroLigi 2025
Ogromny sukces rolników z Kędzierzyna-Koźla. Nasze gospodarstwo na podium krajowej AgroLigi 2025
Rodzinne gospodarstwo z Kędzierzyna-Koźla odniosło gigantyczny sukces w ogólnopolskim konkursie AgroLiga 2025. Grażyna i Daniel Szmidtko oraz Laurencja i Dawid Sobota zostali uhonorowani tytułem Pierwszego Wicemistrza Krajowego, a prestiżową nagrodę odebrali podczas uroczystej gali zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim. 21.06.2026 13:55    7    15
Komentarze
Autor komentarza: Albert Treść komentarza: Czy ktoś zna swojego dzielnicowego. Chociaż to może być trudne zadanie, to może ktoś widział dzielnicowego. Bo skoro biorą udział w konkursach to świadczy to o tym, że są. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Policjant z Kędzierzyna-Koźla wśród najlepszych w regionie. Powalczy o tytuł "Dzielnicowego Roku" Autor komentarza: ania Treść komentarza: takie kurtyny, to chyba tylko w twoim domu. Ludzie inteligentni, zawyczaj korzystają z wody! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:15 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: koźlak Treść komentarza: Proponuję podwiesić temat lub zrobić nowy i informować o wszystkich bezpiecznych dla ludzi rozwiązaniach, tak aby nikt przez nadchodzące upały nie został poszkodowany. Przy nadchodzących upałach (40-41 st w cieniu), nie tylko ludzie starsi są narażeni na niebezpieczeństwo i każdy nawet młody powinien wiedzieć jak się zabezpieczyć...nie liczyłbym na tik tłuka, tam nie ma nic mądrego. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: ania Treść komentarza: Jak w Belinie biją twoich, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś pojechał ich bronić. Wstyd to twoja facjata i brak inteligencji!!! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: Rolnicy z partnerskiego Hohenlohekreis odwiedzili Kędzierzyn-Koźle. Tak współpracują samorządy Autor komentarza: koźlak Treść komentarza: Świetna wiadomość ale jestem ciekaw czy miasto śledzi pogodę i zadba o bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców w najbliższych dniach - wszystkie media trąbią o nadchodzących upałach a w Niemczech i Francji już to mają. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rusza budowa nowej pętli autobusowej z ładowarką. W Kędzierzynie-Koźlu pojawią się kolejne elektryki Autor komentarza: Obiektywnie Treść komentarza: Jeśli gra ma na celu pokazać pracę lokalnej policji, to uczestnicy muszą być niewidoczni. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:00 Źródło komentarza: Gra terenowa z okazji 100-lecia policji. W niedzielę rusza wyjątkowe wydarzenie