Całodobowa opieka osób starszych w Niemczech: jak ją zapewnić?

  2

  Wielu seniorów może poszczycić się dobrym zdrowiem i doskonałą kondycją. Można spotkać seniorów, którzy studiują, uczą się programowania, gry na instrumencie lub uprawiają ambitny sport. Niestety o wiele więcej z nich nie może cieszyć się życiem tak jak ich rówieśnicy. Dręczeni wieloma chorobami typowymi dla wieku starczego są zależni od życzliwości innych i niemal całodobowej opieki. Niektóre rodziny podejmują to heroiczne wyzwanie, jakim jest opieka seniora łączona z obowiązkami we własnym domu i pracy. Jednak większość po czasie musi przyznać, że jest to działanie w zbyt dużym stopniu wykańczające.

  Jak można więc inaczej zapewnić niezbędną opiekę w Niemczech? Istnieją jeszcze domy spokojnej starości, opiekunki i pielęgniarki. Popyt na tego typu usługi jest ogromny, zwłaszcza w Niemczech. Państwo te przoduje w niechlubnych rankingach najstarszego społeczeństwa w Europie. Niestety z tego powodu publiczne i prywatne domy opieki bywają zapełnione, a świadczenia niemieckiej opiekunki zbyt drogie, nawet jak na standardy niemieckie. Pielęgniarki zaś nie zapewniają opieki całodobowej.

  Polskie opiekunki w Niemczech

  Coraz więcej rodzin niemieckich szuka pomocy poza granicami własnego kraju. Dlaczego nie? Polska opiekunka w żadnym wypadku nie jest gorsza od niemieckiej – wręcz przeciwnie. Polki są cenione za gospodarność, empatię i wrodzoną chęć do pomocy. Oczywiście usługa taka różni się od niemieckiej w kwestiach językowych, jednak często nie okazuje się być to przeszkodą. Opiekunka powinna rozumieć tylko najprostsze czynności i umieć je przekazać. Podstaw języka można nauczyć się w każdym wieku, a przebywając na miejscu zlecenia proces ten przebiega błyskawicznie.

  Jesteś ciekawa pracy jako opiekunka w Niemczech? Jeśli tak, zawsze możesz skontaktować się z jedną z agencji opiekunek, np. Veritas, która niezobowiązująco odpowie na wszystkie Twoje pytania. Firma posiada ciekawe oferty pracy w opiece w Niemczech, gwarantuje wynagrodzenie nie niższe niż 1400 euro netto miesięcznie, a czasami wynoszące nawet 1600 euro dla osób z podstawową znajomością języka. Oczywiście im lepsza znajomość języka, tym na lepsze zarobki można liczyć.

  Dołącz do Veritas już dziś i pracuj jako opiekunka w Niemczech. To się opłaca! Sprawdź oferty pracy w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

  Materiał partnera

   

  2 KOMENTARZE

  1. 1400 euro (brutto czy netto ?) na niemieckie warunki to marnie. Odpowiednio odrobinkę wyższe od minimalnej krajowej w Polsce. Praktycznie praca 24/24h, dodatkowo osobista opukunka, za co w Niemczech płaci się naprawdę duże pieniądze.

  Skomentuj