Całodobowa opieka dla osób starszych, niesamodzielnych i przewlekle chorych. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Mawo-Med przyjmuje pensjonariuszy

0

Blisko lasu, z dala od miejskiego zgiełku i zaledwie 30 minut od Kędzierzyna-Koźla znajduje się ośrodek oferujący usługi pielęgnacyjno-opiekuńcze. O ofercie ośrodka opowiada pani Iga Makowska, koordynator Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Mawo-Med Spółka z o.o.

– Do kogo skierowana jest państwa oferta?

– Nasza placówka została stworzona z myślą o opiece nad osobami starszymi, niesamodzielnymi oraz przewlekle chorymi, które wymagają stałej opieki. W ramach naszego ośrodka prowadzimy całodobową opiekę nad pensjonariuszami, oferując też cały szereg dodatkowych zajęć. Przyjmujemy pensjonariuszy niesamodzielnych oraz takich, którzy ze względu na stan zdrowia potrzebują całodobowej pomocy. Trudno wymienić wszystkie przypadki, ale zdarza się, że przyjmowani są pacjenci onkologiczni, z demencją, czy chorujący na Parkinsona lub Alzheimera. Przyjmujemy pensjonariuszy praktycznie z całej Polski, jednak najwięcej z terenu Opolszczyzny oraz województwa śląskiego.

– Gdzie położony jest ośrodek Mawo-Med?

– Nasz ośrodek pielęgnacyjno-opiekuńczy położony jest na obrzeżach Kuźni Raciborskiej przy ulicy Jagodowej 15. Lokalizacja wybrana została ze względu na dobry dojazd oraz na wyjątkowe położenie. Ośrodek sąsiaduje z lasem, łąkami oraz małym jeziorem, które są doskonałym miejscem do spacerów na świeżym powietrzu. Osobom chcącym odpocząć od miejskiego zgiełku możemy u nas zagwarantować ciszę i spokój.

– Oprócz pobytów krótko- i długoterminowych w ośrodku prowadzicie państwo także rehabilitację oraz pomoc psychologiczną?

– Na terenie zakładu znajduje się dobrze wyposażona salka do ćwiczeń, gdzie pod opieką fizjoterapeutów nasi pensjonariusze są rehabilitowani. Ponadto prowadzone są zajęcia z psychologiem oraz warsztaty terapii zajęciowej.

– Kto zajmuje się opieką nad pacjentami ośrodka?

– Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi i chorymi wymaga szczególnego zrozumienia oraz empatii. Nasz personel dobierany jest przede wszystkim z uwzględnieniem tych dwóch czynników. Osoby współpracujące z nami posiadają zarówno duże doświadczenie, jak i najwyższe kwalifikacje. Do dyspozycji naszych pensjonariuszy są pielęgniarki, opiekunowie medyczni oraz personel pomocniczy.

– Na jakie warunki mogą liczyć państwa pensjonariusze?

– W naszym ośrodku znajdują się pokoje 1, 2 i 3 osobowe. Każdy pokój posiada łazienkę i telewizor. Pokoje oraz łazienki dopasowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.W obiekcie znajduje się również winda. Wszystko zostało zaplanowane z myślą o stworzeniu wszelakich udogodnień dla osób starszych i schorowanych, tak aby nie natrafiali u nas na żadne bariery architektoniczne. Na terenie obiektu znajduje się też sala do ćwiczeń oraz kaplica, w której odbywają się msze. W każdym pokoju znajduje się system alarmowo-przywoławczy, za pomocą którego pacjent w razie potrzeby może wezwać personel.

Istotnym elementem naszej oferty jest także przywiązywanie dużej wagi do wyżywienia. Posiłki są tak przygotowywane, aby uwzględniały potrzeby naszych pensjonariuszy. Cały plan żywienia w przypadku osób będących na odpowiedniej diecie jest zawsze konsultowany z dietetykiem. Stawiamy na dobrą domową kuchnię, którą chwalą sobie nasi mieszkańcy.

W sprawie poznania szczegółów oferty Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Mawo-Med, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 504021510, 664024727.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Mawo–Med
Ul. Jagodowa 15 Kuźnia Raciborska
Tel. 322564405, 322564404
 e-mail: zpo@mawo-med.pl
http://www.zpo.mawo-med.pl/
Facebook

Materiał promocyjny

Skomentuj