Całkowite zamknięcie mostu na ulicy Wyspiańskiego. Przebudowa potrwa cztery miesiące

28

Na początku przyszłego miesiąca rusza zapowiadany od dawna remont mostu na ulicy Stanisława Wyspiańskiego. Rozpoczęcie inwestycji nastąpi 5 lipca i potrwa około czterech miesięcy. Ze względu na skomplikowany zakres robót przeprawa będzie całkowicie zamknięta dla ruchu, a kierowcy będą korzystać z objazdu.

W ramach zadania zostanie wymieniona nie tylko konstrukcja i nawierzchnia jezdni, ale sama przeprawa na ul. Stanisława Wyspiańskiego zostanie również poszerzona, tak aby mogli z niej w przyszłości bezpiecznie korzystać piesi i rowerzyści. Remont będzie realizowany na wysokości od Ronda Milenijnego do stacji benzynowej. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano w okresie wakacyjnym, kiedy natężenie ruchu jest mniejsze.

Objazd do ul. Stanisława Wyspiańskiego w Kłodnicy został wyznaczony przez Południową Obwodnicę Kędzierzyna-Koźla, ul. Głubczycką, ul. 24 Kwietnia i ul. Xsawerego Dunikowskiego. Z objazdu będą korzystać także miejskie autobusy. Na czas remontu uruchomiona zostanie dodatkowa linia „W” kursująca od pl. Raciborskiego, przez Koźle, Koźle Port, Kłodnicę i Żabieniec. Z kolei rowerzyści przemieszczający się między Kędzierzynem a Kłodnicą i Koźlem mogą skorzystać z alternatywnej trasy przez mostek nad rzeką przy ogródkach działkowych prowadzącą do ul. Agrestowej.

28 KOMENTARZE

 1. trudno takie informacje traktować inaczej niż jako ponury żart, ciekawi mnie jaki włodarze miasta mają plan na trasę dla autobusów jeśli na obwodnicy zdarzy się śmiertelny wypadek i policja na zlecenie prokuratury po prostu zamknie obwodnicę od reńskiej wsi do krzyża, nie trzeba mieć wybujałej wyobraźni żeby coś takiego wymyślić, to już się zdarzało…. objazd dla rowerów z koźla na pogorzelec przez obwodnicę, rowerzyści będą śmigać miedzy autami, czerwone światło dla aut na przejściach dla pieszych na obwodnicy będzie się palić przez 50% czasu, to naprawdę nazywa się „plan”?

 2. A jak będzie to wyglądać dla pieszych? Bo ja sobie nie wyobrażam piechotą zasuwać żeby się spotkać z rodziną do której wcześniej miałem 10min drogi… no bez przesady to jest jakaś kpina tyle czasu było żeby zrobić most zastępczy i wszystko ładnie rozplanować to nie wszystko na odwal… żenada…

 3. BRAWO tak kurrrrr..a TRZYMAĆ!!!😠😠😠😠😠

  A jak się coś Matolkowianom NIE POdoba, to niech się nauczą KURDE fruwać, 👍 i ewentualnie mogą CMOKNĄĆ władzunię – ukochaną naszego Matołkowa😂

  Fajnego drona JUŻ SOBIE wypatrzyłem, NIE drogi i NAWET autko przeniesie przez te francowate drogi 😕😉

 4. Remont owego mostu musi byś przeprowadzony i to jest zrozumiałe. Lecz nasuwają się wątpliwości : czy magistrat a przede wszystkim wydział zarządzania drogami przeprowadził kontrole natężenia ruchu pojazdów ? W związku z tym obawiam się że zwiększy się przez to tranzyt pojazdów w tym już i tak jeżdżących ciężarówek z kierunku m.in. Kłodnicy przez ulice Koźla (ulice Racławicka, 24Kwietnia, Głubczycka). Czy ktoś o tym w magistracie pomyślał ? Tym bardziej że jest obwodnica. Teraz niebezpiecznie jest przekraczać przejście dla pieszych a jak się zwiększy ruch…. Dojdzie do tragedii i kto za to odpowie ? Pani prezydent obiecywała zwiększyć bezpieczeństwo lecz nie ma jak widać na to czasu lepiej zajmować się pierdołami niż zdrowiem i życiem mieszkańców.

  • Prefabrykowany blok w Chinach 10-piętrowy powstał w 28 godzin. No tak ale Polska swój rozum ma i kitajce nam nic udowadniać nie muszą. My uczyliśmy świat jeść widelcem, a teraz nauczymy Chiny.

 5. Na most tymczasowy piniędzy nima i nie bedzie, gdzie tu ekologia korki i objazdy to wszystko po to żeby zrobić ścieżkę rowerową tylko dla kogo? a na Azoty od strony Śródmieścia wiadukt to kiedy? to chyba najbardziej uczęszczany kierunek. Przecież wystarczy wybudować osobny most i po sprawie niż kleić i później łatać.

 6. W Głogówku na czas remontu mostu uruchomiono most zastępczy. Zrobiono go. Da się. A w mieście możliwości nie da się. Co za durnowata polityka.

 7. Trzeba było most tak poszerzyć aby od Kłodnicy możliwy był prawoskręt na obwodnicę, a z obwodnicy prawoskręt na Kłodnice. Pewnie bardzo usprawniło by to ruch, ale jak zwykle albo nie ma pieniędzy, niedasie. Będziemy jeszcze wiele lat stać tam w niepotrzebnym korku.

 8. Może czas najwyższy aby nasi projektanci i decydenci zaczęli oglądać filmiki na fb, może by zrozumieli jak się rozbiera stare, buduje tymczasowe i stawia nowe mosty państwie środka i to nie na cieku wodnym tylko rzekach kilkuset metrowej szeerrokkoossci. Kpina z ludzi taka organizacja, już teraz przy remoncie kozielskiego mostu korki były do świateł w Kłodnicy, a teraz koźle zostanie zakorkowane no chyba że zamkną wjazd od większych i policja będzie kierowała ruchem na światłach w Koźlu. Paranoja.

 9. Zycie w tym mieście zaczyna przypominać koszmar.
  Ciągłe utrudnienia na drogach,których stan i tak się nie zmienia,łata na łacie,dziura za dziurą.
  Wszechobecny ryk kosiarek spalinowych,traktorków koszących,dmuchaw spalinowych,którymi tylko wznieca sie tylko kurz.
  Hałas od śmieciarek które rozjezdzają osiedlowe drogi i chodniki bo przecież potrzebny osobny wóz do każdego papierka,selekcja.

  • A po co ma być takie połączenie przez las, działki i osiedla. Pomysł na miarę XXI wieku, naprawdę.

   W tym mieście jest tylko jedno komunikacyjnie chore miejsce, rondo nad którym czuwa Krzyż, miejsce spotkań Prawdziwych Patriotów.

 10. Dużo jeżdżę i na czas remontu, lub budowy od nowa mostu są obok mosty zastępcze drewniane, niestety nie w Kędzierzynie, bo po co, a niech się kierowcy męczą, teraz będę miał 8 km dalej do pracy , ktoś nie myślący się do tego zabiera

  • Dla mnie ten most może być w remoncie nawet ze 100 lat, dzięki nim mam 8km dalej do Brukseli a tym samym mam wyższą kilometrówkę.

 11. 2 czerwca było spotkanie w UM w powyższej sprawie. Niestety była garstka ludzi. Szkoda. Warto byłoby napisać do Pana Maruszczaka i Pani Prezydent bo wątpię żeby zaglądali na te wszystkie komentarze, widać że mieszkańcy nie są traktowani poważnie przez władze. Nie ma alternatywnej drogi, przejazdy kolejowe wokół KK pozamykane, miasto już stoi w korku nawet poza godzinami szczytu a co będzie dalej? Armagedon.

Skomentuj