Całkowite zamknięcie drogi krajowej w Blachowni tylko przez kilka godzin dziennie

5
Foto: UM

Budowa kanalizacji wzdłuż ulicy Przyjaźni w Blachowni wchodzi w kolejną fazę. To wymusza całkowite zamknięcie drogi, ale tylko przez kilka godzin dziennie.

Jak poinformowała spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu, która realizuje inwestycję, od 18 marca w godz. od 8 do 13.30 odcinek drogi krajowej nr 40 od skrzyżowania z ulicą Nowowiejską do skrzyżowania z ulicą Tuwima będzie całkowicie zamykany dla ruchu pojazdów – także autobusów miejskich. Taka sytuacja potrwa około 3 tygodni.

Całkowite zamknięcie drogi na zbliżającym się etapie prac jest konieczne ze względów bezpieczeństwa.

Budowa kanalizacji w tej części miasta była wyczekiwana przez mieszkańców od lat. Inwestycja prowadzona etapami wiąże się jednak z bardzo dużymi utrudnieniami dla mieszkańców przemieszczających się drogą krajową. Obecnie na zamknięty odcinek na własną odpowiedzialność można wjechać pomiędzy godz. 15 a 7. W pozostałych godzinach mieszkańcy korzystają z nieformalnego objazdu wzdłuż działek lub oficjalnych objazdów prowadzących przez Miejsce Kłodnickie i Sławięcice oraz przez Starą Kuźnię.

Na czas zamknięcia drogi miejskie autobusy będą kończyły swój bieg na osiedlu Piastów III.  Dojazd do osiedla Blachownia w godzinach od 8:00 do 13:30 będzie możliwy od strony Sławięcic autobusem linii nr 5, który w tym czasie będzie kursował od Sławięcic „Bar Danka” do ulicy Juliana Tuwima zgodnie z obowiązującym rozkładem. Do Sławięcic bez zmian będzie kursował autobus linii nr 9.

5 KOMENTARZE

  1. no to ja jestem ciekawe jak wykonawca przygotował ” nieformalny ” objazd koło działek na taki ruch jak będzie w tym czasie, czy będzie to tak jak wcześniej że korek będzie od początku do końca działek i tak kierowcy zachowują się tam super – puszczają się wzajemnie, ustępują miejsce , zjeżdżają na bok, ale jak jedzie coś troszkę większego niż osobówka to już już robi się problem – lusterka zostają na drodze. Pozdrawia wszystki i życzę uśmiechu na twarzy i uprzejmości na drodze.

  2. Dojazd do osiedla Blachownia w godzinach od 8:00 do 13:30 będzie możliwy od strony Sławięcic autobusem linii nr 5, który w tym czasie będzie kursował od Sławięcic „Bar Danka” do ulicy Juliana Tuwima zgodnie z obowiązującym rozkładem.
    Czyli jak babcia wysiądzie na ostatnim przystanku na piastach, to ma dojazd od strony sławięcic. Brawo WY!!!
    A ekipa: jakaś koparka, 6 kolesi z tego 3 dłubie w nosie i po 15 do domciu.

  3. To wprost żart z mieszkańców. Ludzie jeżdżą do pracy na 12.00 lub 13.00 nie pozostaje nic tylko piechotą do Piast i tam w autobus . Jeśli samochody mogą działami dlaczego nie autobus ? Bezmyślność naszego miasta .

Skomentuj