Bystre oko wypatrzy tam prawdziwe cacko. Pchli targ przyciąga coraz więcej poszukiwaczy różnych skarbów

0

Ubrania, obrazy, dewocjonalia, meble, militaria, zabawki. Dosłownie wszystko można kupić podczas targu staroci i nie tylko, który, jak widać, na dobre wpisał się plan wydarzeń w naszym mieście.  Wyszperać można prawdziwe perełki, poszukiwacze wyjątkowych rzeczy doskonale to wiedzą. 

Pchli targ w Kędzierzynie-Koźlu jest społeczną inicjatywą i bardzo przypadł do gustu mieszkańcom miasta. Stał się stałym punktem w kalendarzu miłośników wyjątkowych przedmiotów.

Kupić tam można dosłownie wszystko, od małych, drobnych bibelocików do ogromnych drewnianych mebli. Muzykomaniacy wyszperają wyjątkowe płyty winylowe, poszukiwacze oryginalnej biżuterii nie wyjdą z pustymi rękami, a dzieci za grosze mogą nabyć nową zabawkę. Tak więc, jak widać, znajdzie się coś dla każdego.

Uwielbiam to szperanie, proszę spojrzeć, za niecałe 30 złotych kupiłam cudowną, rzeźbioną szkatułkę, moja córka nowa zabawkę, a mąż wiąż szpera i szpera. To fajna inicjatywa, bo ludzie pozbywają się czegoś, co już im zalega, a inni mają to, czego szukają. To co ważne, tu są naprawdę fajne, oryginalne, rzeczy – mówi pani Anna.

Mam dużo rzeczy od moich dzieci z Holandii i Anglii, przywożą mi prawdziwe perełki, więc je sprzedaję tutaj. Cieszy mnie to, że tak jak w innych krajach, tak również u nas jest już tradycja pchlich targów – mówi jeden z wystawców.

Pchli targ odbywa się w każdą druga niedzielę miesiąca w Koźlu, na parkingu przed „Żeglugą”, oraz w ostatnią niedzielę miesiąca na parkingu obok Domu Kultury „Chemik”.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj