Było rodzinnie i świątecznie. Kolejna odsłona Sławięcickich Spotkań Adwentowych

1

Swojskie ciasta, fantazyjne naleśniki, loteria fantowa i występy artystyczne. To tylko część atrakcji zaserwowanych mieszkańcom miasta podczas tradycyjnych już Sławięcickich Spotkań Adwentowych pod hasłem „Spojrzeć głębiej” w auli Zespołu Szkół nr 3.

To już szesnasta edycja Sławięcickich Spotkań Adwentowych. Impreza co roku przyciąga do  auli Zespołu Szkół nr 3 coraz więcej rodzin. Nic w tym dziwnego, bo paleta atrakcji podczas imprezy jest bardzo szeroka. Miejscowe gospodynie przygotowały pyszne ciasta, rozgrzewającą zupę dyniową, a uczniowie tworzyli niecodzienne naleśniki. Do tego mnóstwo występów artystycznych, kiermasz wyrobów świątecznych i tradycyjnie już oblegany przez najmłodszych uczestników spotkań kącik malucha.

Jednak najważniejsze w Sławęcickich Spotkaniach Adwentowych jest to, że rodziny mogą spędzić ze sobą czas i przy okazji udzielić się charytatywnie. Dochód ze sprzedaży ciast, ozdób, loterii fantowej zostanie przekazany na cele szkoły. W tym roku zebrana kwota będzie przeznaczona na zakup szafek dla uczniów oraz na wsparcie kampanii społecznej „Spojrzeć głębiej”.

– Szkoła organizuje kampanię społeczną „Spojrzeć głębiej” i to właśnie z myślą o tej inicjatywie zbieramy pieniądze. Nasza nauczycielka miała zajęcia z młodą dziewczyną, która miała poparzoną twarz. Zorganizowaliśmy jej profesjonalną sesje zdjęciową, profesjonalny makijaż, wszystko po to, by poczuła się piękna. Osoby z defektem fizycznym ukrywają się, nie wychodzą z domu. Dlatego właśnie ta kampania, aby zwiększać świadomość i uwrażliwiać– mówi Beata Lipok wicedyrektor

W artystycznej odsłonie XVI Sławięcickich Spotkań Adwentowych wystąpili m.in.: Sławięcicka Orkiestra Dęta, występy uczniów ZS nr 3, przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola nr 18, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16 oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach.

1 KOMENTARZ

Skomentuj