Byłeś w naszym szpitalu? Może leczyli cię sprzętem kupionym przez orkiestrę Owsiaka

0

W niedzielę na ulice Kędzierzyna-Koźla i wielu miejscowości w powiecie wyjdą wolontariusze uzbrojeni w czerwone serduszka i puszki na pieniądze. To już XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Podobnie jak w latach ubiegłych, datki zostaną przeznaczone na poprawę warunków leczenia dzieci i seniorów. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy WOŚP naprawdę pomaga, nie trzeba szukać daleko. Od lat ze sprzętu ufundowanego przez fundację korzystają pacjenci szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

W 2013 roku na oddział geriatrii kędzierzyńskiego szpitala – leczeni są tu pacjenci cierpiący na choroby związane z podeszłym wiekiem – trafiły między innymi nowe specjalistyczne łóżka, podnośnik hydrauliczny umożliwiający transport osób mających problemy z samodzielnym poruszaniem się, materace przeciwodleżynowe i ultrasonograf. Na każdym z nich można znaleźć przyklejone serduszko WOŚP. Sprzęt ufundowany dzięki pieniądzom zebranym przez fundację trafiał do Kędzierzyna-Koźla także w poprzednich latach. Bardzo możliwe więc, że stanie się tak również w przyszłości. Czy zatem warto wziąć udział w niedzielnej kweście? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Finał WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu to oczywiście nie tylko zbieranie datków na ulicach. Dużo będzie się działo przez cały dzień. Koordynatorem akcji jak zwykle jest Miejski Ośrodek Kultury. Orkiestrowe życie będzie tętnić aż w trzech miejscach. To domy kultury w Śródmieściu, Koźlu i Blachowni.

– Wszystko po to, by w puszkach wolontariuszy znalazło się jak najwięcej pieniędzy – tłumaczą organizatorzy.

O godz. 16 w Domu Kultury „Chemik” posłuchać i zobaczyć będzie można koncertu pastorałek i kolęd „Z wysokiego nieba” w wykonaniu Studia Piosenki MOK. Rockowo WOŚP zagra w Domu Kultury w Koźlu. Wystąpią zespoły „Czwarty”, „Inni” oraz „The Messis”. Bezpłatne wejściówki na koncerty można odebrać w kasach kina „Chemik” i „Twierdza”. Z kolei w Domu Kultury „Lech” w Blachowni ze swoim programem artystycznym wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3. Początek o godz. 15.

„Światełko do nieba”, czyli pokaz fajerwerków, wypuszczone zostanie o godz. 20 pod Domem Kultury w Koźlu.

Skomentuj