Była szkoła w Komornie wciąż bez nowego właściciela. Jest czwarty przetarg na zbycie nieruchomości

8

Przed laty mury szkoły opuściły tysiące absolwentów, dziś hula w nich tylko wiatr. Gmina Reńska Wieś po raz czwarty spróbuje sprzedać budynek byłej szkoły rolniczej w Komornie.

Po przejęciu szkoły od starostwa powiatowego gmina Reńska Wieś przez kilka lat próbowała podtrzymać ją przy życiu. W placówce oprócz szkoły średniej znalazło się miejsce również dla gimnazjalistów, ale demografia i spadające zainteresowanie kształceniem się młodzieży w szkole rolniczej wymogły na władzach gminy decyzję o jej zamknięciu.

Po likwidacji placówki gmina została z problemem zagospodarowania budynków po szkole. Podjęto decyzję o wystawieniu ich na sprzedaż, ale jak do tej pory nie znalazł się żaden podmiot zainteresowany ich przejęciem. W pierwszym przetargu nieruchomość wyceniono na 1,3 miliona złotych, w kolejnych spadała ona do 1,1 miliona, a następnie 950 tysięcy. Po fiasku trzech przetargów gmina nie składa jednak broni i ponawia postępowanie.

Tym razem cenę ustalono na poziomie 800 tysięcy złotych. Do przejęcia jest budynek szkoły wraz z przynależną salą gimnastyczną oraz działka o powierzchni niespełna hektara. Przetarg odbędzie się 29 sierpnia w urzędzie gminy Reńska Wieś. Szczegóły na stronie (kliknij, aby przejść).

8 KOMENTARZE

  1. Cały problem w mieście niemożliwości jest taki że dają mieszkania komunalne ludziom którzy nie pracują i żyją z mopsu i innych dotacji nie płacąc czynszu. Jedna uchwałą można by ich wszystkich eksmitowac do byłej szkoły w komornie a mieszkania w mieście dać ludziom młodym którzy chcą tu pracować, zakładać rodziny i cieszyć się życiem.

  2. Problemy ze sprzedażą już po raz czwarty z kolei ale to za mało dla P.Prezydent Miasta Możliwości.Trzeba na Os.Piastów mieszczące się tam działki zabrać starszym ludziom ,pozbawiając ich tym samym możliwości wypoczynku na łonie natury ,regeneracji sił czy chociażby „przymusowego „spaceru.Wszystko dla zdrowia …Lepiej jest wyprzedać wszystkie grunty z których tak naprawdę nie ma pożytku.Już 7 lat przy K.Jadwigi wybudowano pawilon ale do teraz nie zagospodarowany świeci pustkami.No cóż Miasto Niemożliwości w/g scenariusza P Nowosielskiej.Po co zachować odrobinę przyrody w skażonym benzenem mieście,lepiej patrzeć na beton dookoła,poprawiać kolejny raz przebudowane ulice/2 autobusy koło siebie-koszmar/Jezdnie dziurawe, trzeba slalomemW parku przy Ale J.Pawła po wycinane stare drzewa.Na dzisiejszym zebraniu w sprawie pozostawieniu dzierżawy emerytów,zapewnienie,że jeszcze jedna kadencja prezydencka w zanadrzu.Od 1975 r.najgorszy prezydent nieczuły na petycje mieszkańców.Muszę skończyć bo serce pęka.

  3. Ciekawe czy jeszcze jakieś grunty są przeznaczone do sprzedaży.Na szkole nie ma chętnych,na zabrane działki napewno też chętnych nie będzie ale w Mieście Niemożliwości trzeba zniszczyć wszystko co dobre dla mieszkańców.W takim mieście trudno żyć

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj