Była szkoła rolnicza w Komornie na sprzedaż. Cena wywoławcza to 1,1 miliona złotych

14

Urząd gminy w Reńskiej Wsi po raz drugi podejmie próbę sprzedaży budynku byłej szkoły rolniczej w Komornie. Do pierwszego postępowania nie zgłosił się żaden podmiot zainteresowany nieruchomościami oraz przynależną do niej działką, w drugim przetargu cena została obniżona o 200 tysięcy złotych.

Ostatnie lata to powolne dogaszanie szkoły w Komornie. W 2012 roku nad placówką wisiała groźba likwidacji – prowadzące ją w tym czasie starostwo powiatowe rozważało przeniesienie uczniów do innych szkół na terenie powiatu. Wtedy los szkoły uratowała gmina Reńska Wieś, która wzięła na swoje barki ciężar jej prowadzenia. W powstałym zespole uczyli się zarówno gimnazjaliści z terenu gminy, jak i prowadzona była szkoła średnia.

Mimo starań władz szkoły i gminy nie udało się jednak odwrócić niekorzystnego trendu i z roku na rok spadała liczba chętnych do nauki w Komornie. Likwidacja gimnazjów przyspieszyła jeszcze proces likwidacji szkoły. Stało się to w ubiegłym roku, kiedy naukę w szkole średniej zakończył ostatni rocznik. Niedługo później zapadała decyzja o sprzedaży budynku szkoły oraz przynależnego do niej terenu.

Do przejęcia jest budynek szkoły wraz z przynależną salą gimnastyczną oraz działka o powierzchni niespełna hektara. Cena wywoławcza w pierwszym przetargu wyniosła 1,3 miliona złotych brutto, ale nikt się do niego nie zgłosił. Drugi został ustalony na 4 kwietnia, tym razem cena to już 1,1 miliona złotych. Informacje o przetargu można znaleźć TUTAJ.

14 KOMENTARZE

  1. Zrobić w tej szkole koszary dla zwolenników PiS-u aby trenerzy PiS-owcy „prali”mózgi swoim adeptom na „działaczy”IV kolumny!

  2. I tak upada szkolnictwo…Brak pomysłu na szkołę,brak inwestycji w szkole,brak dobrej woli…no tak,lepiej zamknąć niż ratować…Nie ma u Nas rolników,nie ma pól pod uprawy i nie warto szkolić przyszłych zaradnych gospodarzy…bo dopłaty unijne lepiej brać za nieprodukcję niż produkować nasze polskie…lepiej w markecie syf kupować obcy jak nasze,sprawdzone…żal.

  3. I oto mamy efekt wielu lat rządów „magazynierki” w powiecie! Teraz rządzi nauczyciel i efekt taki, że sprzedaje się szkołę!!! Powinszować rządom PO i mniejszości niemieckiej!!! Jak to drzewniej bywało „synek na gruba, a dziouszka na służbę!!!

  4. Po co wam szkoły, jak i tak nic nie potraficie po nich magistrzy z bożej łaski. Wszystkie braki widać jak na dłoni po waszych wpisach. Wyszliście z czworaków jedynie fizycznie, bo dalej onuce i gumofilce macie na śmierdzących stopach.

Skomentuj