Była siedziba Politechniki Opolskiej idzie pod młotek. Miasto wyceniło budynek przy ulicy Kozielskiej

10

Do niedawna budynek był siedzibą zamiejscowego wydziału Politechniki Opolskiej, wcześniej przez długie lata mieściła się w nim szkoła podstawowa nr 14.

Kilka lat temu Politechnika Opolska wspólnie z gminą Kędzierzyn-Koźle podjęła próbę uruchomienia w byłej podstawówce przy ulicy Kozielskiej zamiejscowego wydziału uczelni. Od początku borykał się on z małym zainteresowaniem ze strony studentów. Sytuacja pogarszała się z roku na rok, aż w końcu podjęto decyzję o jego likwidacji.

W lutym radni miejscy debatowali o dalszym losie nieruchomości. Pojawiały się pomysły adaptacji budynku na cele mieszkaniowe bądź biurowe. Ostatecznie radni zdecydowali jednak o jego wystawieniu na sprzedaż. W okolicy byłej szkoły podstawowej od lat prężnie rozwija się handel – niedaleko znajduje się galeria handlowa oraz kilka sklepów wielkopowierzchniowych. Dla potencjalnego nabywcy nieruchomości cenniejsza od samego budynku może być działka o powierzchni niespełna hektara, znajdująca się w świetnej lokalizacji.

Trzy miesiące po podjęciu przez radnych decyzji o wystawieniu budynku na sprzedaż miasto ogłosiło przetarg. Cena wywoławcza za nieruchomość i działkę wynosi 4 miliony złotych. Przetarg odbędzie się 22 lipca.

10 KOMENTARZE

 1. Szkoda, uczelnia wyższa dodaje miastu prestiżu. Do tego ożywiło by się życie nocne wraz z zapotrzebowaniem na wynajem mieszkań.

   • Maślak w nocy śpi, to znaczy że każdy ma spać. Bo tak powiedział Pan Maślak, szef wszystkich szefów. Nadprezes samego prezesa Jarosława.

     • Maślak to Tobie zamknęli firmę za PO i wylądowałeś bez pracy na zbitym pysku? Ojoj biedaku, nie wpadłeś na to żeby znaleźć inną, czy po prostu coś poza kopaniem rowów przekracza Twoje kompetencje? Haha

 2. Prezydęta nie ma pomysłu na zagospodarowanie budynku ?
  Dziwne, Mister Awaria nie natchnął ?
  Podpowiadam:
  Do tej pory nie ma w Koźlu hostelu dla prześladowanych członków LGBTQ+.
  A hektar trawy ?
  Adoptowane dzieci par homoseksualnych będą miały gdzie bawić się.
  Może „Koźlak Centrum ***** **” w zatrudni się do uczciwej pracy na portierni ?

 3. Może przenieść Urząd Stanu Cywilnego i Wydział Oświaty Urzędu Miasta do tej lokalizacji.
  Jest centralnie położona więc wszystkim będzie blisko. A i parking się przyda.

Skomentuj