Był zaniedbany, wychudzony, miał złamaną łapę. Młody, aktywny i przyjazny Maks czeka na nowy dom

6

Jak mówią o nim w schronisku, Maks to pluszak w postaci wielkiego psa. Jest wrażliwy, radosny i pełen energii. Niestety, gdy trafił do schroniska, był zaniedbany, wychudzony i miał złamaną łapę, jego poprzedni właściciel nie potrafił o niego zadbać. Maks czeka teraz na swojego nowego przyjaciela i prawdziwy dom. 

Maks to okazały, przepiękny, młody owczarek kaukaski, ma dopiero trzy lata, a już poznał człowieka z nienajlepszej strony. Do schroniska trafił w październiku 2021 roku po interwencji Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Pies mieszkał na działkach i był skrajnie zaniedbany, właściciel nie zajmował się nim w sposób odpowiedni, zrzekł się prawa do opieki. Od października domem Maksa jest schronisko dla zwierząt.

Maksiu nie tylko był wychudzony, ale i miał złamaną nogę. Zrobiliśmy mu prześwietlenie łapki. Na szczęście okazało się, że złamanie ładnie się zrasta i nie wymagana jest dodatkowa ingerencja chirurgiczna. Pies jest ładny, zdrowy i pełen energii. Ma zaledwie 3 lata. Ten duży, silny i młody pies byłby świetnym kompanem dla aktywnej osoby. Jest bardzo przyjazny, przyjacielsko nastawiony do ludzi, to taki nasz schroniskowy misio. Jest po prostu piękny. Pies obecnie jest wyprowadzany dwa, trzy razy dziennie, aby jego noga prawidłowo się zrastała – mówi Grażyna Hamala, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.

6 KOMENTARZE

 1. Kaukazy to rasa psów uważanych za niebezpieczne. Absolutnie nie nadaje się do trzymania w mieszkaniu czy małym ogródku! Od szczenięcia musi być prowadzony z żelazną konsekwencją( łagodnie, ale stanowczo) – to pies dla doświadczonego przewodnika, nie każdy sobie z nim poradzi. Schronisko nie może go dać pierwszemu lepszemu, którego wzruszyła psia dola.

 2. Psy tej rasy nie powinny być chowane w mieście,w pzypadku naruszenia jego terytorium gwaltownie potrafią zareagować.
  No ale dla pracowników schroniska wszystkie psy to „misiaczki” a jak komuś łeb odgryzie to wina człowieka że nie dość szybko uciekał.

 3. W schronisku pracują sami EKSPERCI z doświadczeniem i wiedzą ze będą wiedzieć komu dać psa bo to według nich bardzo łagodny piesek „MISIEK”
  I napewno zostali przeszkoleni by go ułożyć

 4. owczarek kaukaski -misiek?czyja to wiedza zerowa na temat tej rasy?piszącego czy schroniska?
  Jeśli tak są weryfikowane psy w tym schronie to aż strach się bać.Niestety.Szkoda psa ale wiedza na temat tej rasy jest nieodzowna.

 5. Groźnych psów na liście jest sporo ale czy każdy zaraz musi być agresywny ? Proponuje popatrzeć na ludzką młodzież jacy oni są…. Przecież ludzie (rodzice) ich wychowali… A psy też my wychowujemy i to jak zrobimy pies będzie łaqgodny albo nie… Także skończcie te dywagacje. Jesli ktoś ma teren i lubi większe psy niech pomoże temu zwierzęciu.

 6. W tym schronisku od dawna zle się dzieje,oddają niebezpieczne psy ludziom nie informując ich o tym.Sam znam przypadek że pies ze schroniska odgryzł kciuka nowemu właścicielowi.A można było tego uniknąć.Wiadomo że psy są różnie wychowane(lub nie)ale schronisko powinno inaczej postępować jeśli pieski kilka razy do nich wracają z adopcji,a oni je po prostu oddają do adopcji następnej osobie-by pozbyć się problemu.Sami pseudoeksperci tam pracują i pseudobehawioryści

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj