Był tak pijany, że spadł z roweru i leżał na jezdni. Na szczęście w porę zauważyli go policjanci

2

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zauważyli leżącego na jezdni w rejonie przejścia dla pieszych rowerzystę. Jak się okazało 40-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do tragedii. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze.

W niedzielę po godzinie 16.00  policjanci z wydziału prewencji patrolując miasto zauważyli na skrzyżowania alei Jana Pawła II i alei Lisa rowerzystę leżącego w rejonie przejścia dla pieszych.  Funkcjonariusze natychmiast zainterweniowali. Podczas wykonywanych czynności ustalili, że nietrzeźwy rowerzysta, przewrócił się w trakcie przejeżdżania przez przejście dla pieszych. Wykonane przez policjantów badanie stanu trzeźwości pokazało, że miał on prawie 3 promile.

Przypominamy, że  zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości (stężenie alkoholu w organizmie powyżej 0,5 promila), grozi kara aresztu od 5 do 30 dni, bądź grzywna od 50 do 5 000 złotych.

Jazda na rowerze w stanie po użyciu alkoholu (stężenie alkoholu w organizmie pomiędzy 0,2, a 0,5 promila) także jest zagrożona karą aresztu od 5 do 14 dni, bądź grzywną od 20 do 5 000 złotych.

2 KOMENTARZE

Skomentuj